Zoom urozmaici telekonferencje funkcją Immersive View

Zoom zaprezentował nową funkcję o nazwie Immersive View, która pozwoli urozmaicić wideokonferencje. Umożliwi bowiem umieszczenie rozmówców w zupełnie nowym otoczeniu.

Pojawienie się pandemii spowodowało spore zmiany w sposobie w jaki dotychczas pracowaliśmy. Osobiste spotkania pracowników praktycznie przestały mieć miejsce, a wszelkie kontakty przeniosły się do sieci w postaci wideorozmów i telekonferencji.

Taki sposób komunikacji bywa jednak bardzo nudny. Musimy patrzeć praktycznie na statyczny obraz naszego rozmówcy, znajdującego się przez cały czas w tym samym pomieszczeniu. Aplikacje do komunikacji zaczęły więc wprowadzać nowe funkcje umożliwiające zmianę tła i taką też funkcję planuje udostępnić swym użytkownikom aplikacja Zoom.

Zoom

Komunikator zaprezentował właśnie nową funkcję Immersive View, która pozwala całkowicie odmienić prowadzoną konferencję. Umożliwia bowiem zmianę wirtualnego tła, na którym prezentowani są rozmówcy i bardzo przypomina opcję Together Mode oferowaną przez Microsoft.

Funkcja obsługuje do 25 uczestników rozmowy i pozwala zmienić tło na jedno z wielu dostępnych lub też samodzielnie je załadować. Tło nie musi być jednak statyczne i jeśli mamy taką potrzebę, możemy w jego charakterze wykorzystać transmisję wideo. Opcja jest przy tym bardzo rozbudowana, gdyż pozwala ręcznie zmieniać pozycję uczestników rozmowy, przenosić ich po ekranie, a także zmieniać rozmiar ich ekranów, by dopasować do sceny.

Zoom

Z opcji Immersive View mogą już korzystać darmowi użytkownicy aplikacji oraz subskrybenci wersji Pro. Należy jednak posiadać aplikację w wersji co najmniej 5.6.3 na Windowsa lub macOS. Działa ona również dla wersji web z każdym rodzajem konta.

Na tę chwilę nie wiemy jednak kiedy funkcja będzie dostępna dla użytkowników sprzętu mobilnego.

Źródło

You may also like...