Nie wszystkie szkła hartowane będą działały z Galaxy S10

Nabywcy Samsunga Galaxy S10 muszą pamiętać, że nie będą z nim działały wszystkie szkła hartowane. Znani producenci już nad tym pracują i zapewniają, że z ich szkłami nie powinno być problemu.

Prawdziwą nowością w Galaxy S10 będzie ultradźwiękowy czytnik odcisków palców wbudowany w wyświetlacz. Samsung zrezygnował bowiem z instalowania standardowego sensora na tylnym panelu, na który użytkownicy stale narzekali. Zastąpił go więc znacznie nowszą technologią, która podniesie równocześnie komfort użytkowania.

Problemem może być jednak współpraca czytnika z hartowanymi szkłami chroniącymi ekran. Kilka dni temu do sieci wyciekło wideo pokazujące model S10+, przetestowany ze szkłem ochronnym, które miało dziurę w miejscu lokalizacji czytnika. Ponoć tylko w ten sposób sensor może poprawnie funkcjonować. Innymi słowy palec jest za mocno oddalony od czytnika i ten nie może odczytać linii papilarnych.

Firma Whitestone zajmująca się produkcją hartowanych szkieł zapewnia jednak, że można obejść się bez wycinania otworu na sensor. Przedsiębiorstwo wyjaśnia, że faktycznie zwykłe hartowane szkła mogą mieć problemy ze współpracą z ultradźwiękowym sensorem. Ich przyczyną jest kieszeń powietrzna która tworzy się pomiędzy szkłem i czytnikiem. Producent twierdzi, że w swym nowym szkle Dome Glass rozwiązał ten problem. Zapewnia również że jest to jedyne dostępne na rynku szkło hartowane, współpracujące z Galaxy S10 i S10+. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu technologii Liquid Optically Clear Adhesive. To specjalny klej, który wypełnia tę przestrzeń.

Nowe szkło Whitestone będzie obsługiwało czytnik odcisków

Szkła posiadają również oleofobową powłokę, która chroni przed zabrudzeniem, zapewniając idealną przejrzystość. Mają też wyższą czułość na dotyk we wszystkich obszarach wyświetlacza, również w miejscach gdzie ekran jest zakrzywiony. Dodatkowo zaprojektowano je w taki sposób, aby absorbowały energię uderzeń. Użytkownik nie musi więc przejmować się, że w wyniku upadku telefonu na ziemię, jego wyświetlacz się roztrzaska. W teorii szkło powinno go przed takim scenariuszem uchronić.

Nowe szkła oferowane są w pakietach po 60 dolarów za dwie sztuki, a można je zamówić tutaj.

Oczywiście możemy także nabyć oficjalne szkła ochronne oferowane przez Samsunga. Producent smartfona zapewnia bowiem, że będą bez problemu współpracowały z nowoczesnym czytnikiem odcisków. Firmowe produkty mogą być jednak nieco droższe, więc wybór należy wyłącznie do użytkownika.

szkła hartowane

Źródło: Whitestonedome.com

You may also like...