Huawei oskarżane o próbę kradzieży technologii Apple

Huawei znowu jest oskarżane o nielegalne działania. Chińska firma rzekomo próbowała ukraść technologię czujnika tętna obecną w smartwatchu Apple Watch.

Huawei coraz lepiej radzi sobie na rynku urządzeń mobilnych i w zeszłym roku sprzedało 200 mln smartfonów (https://technogadzet.pl/huawei-smartfony-sprzedaz-2018-rok/). Chiński koncern ma jednak dużo mniej szczęścia na innych polach. Od dawna oskarżany jest przez amerykańską administrację o szpiegostwo na rzecz chińskiego rządu. A jakby tego było mało, teraz dochodzą jeszcze oskarżenia o próbę kradzieży technologii należącej do Apple.

Dziennikarze serwisu The Information donoszą, że chińska firma stoi za próbą kradzieży technologii czujnika tętna obecnej w smartwatchu Apple Watch. Według doniesień, jeden z inżynierów Huawei skontaktował się z dostawcą podzespołów dla Apple Watch obiecując kontrakt na produkcję jej nowego podzespołu. W wiadomości wyglądającej jak typowy nigeryjski przekręt, kładł jednak duży nacisk na pozyskanie informacji dotyczącej technologii użytej w produktach Apple.

Oczywiście trudno ocenić na ile prawdziwe są te doniesienia. Duże koncerny rzadko bowiem posuwają się do kradzieży tajemnic handlowych swych rywali. Zazwyczaj po prostu kupują firmy posiadające odpowiednie technologie i wykorzystują je w swych produktach.

Czasem jednak takie sytuacje mają miejsce, czego najlepszym przykładem jest wojna patentowa pomiędzy Samsungiem i Apple. Oba koncerny przez lata walczyły w sądzie, oskarżając się wzajemnie o kradzież technologii oraz pomysłów.

Huawei

Źródło: Theinformation

You may also like...