Premiery Galaxy Note 9 i Galaxy S10 szybciej niż sądzimy

Koreańskie media sugerują, że Samsung może ponownie przyspieszyć premiery swych flagowców. Nadchodzące modele Galaxy Note 9 oraz Galaxy S10 mogą pojawić się w sklepach szybciej niż sądzimy.

Od momentu premiery Galaxy S8, Samsung coraz bardziej przyspiesza debiut nowych modeli. Wygląda na to, że ta strategia wchodzi producentowi w krew. Jak donoszą koreańskie media, Galaxy Note 9 oraz Galaxy S10, będą mieć premiery szybciej od poprzednich generacji.

Powodów decyzji o przyspieszeniu premier jest kilka, ale jedną z ważniejszych jest słaba sprzedaż Galaxy S9. Niewielkie zmiany wprowadzone w tym modelu w porównaniu do poprzednika sprawiły, że sprzęt nie sprzedaje się tak dobrze jak oczekiwałby tego producent. Aby utrzymać wyniki finansowe na odpowiednim poziomie, koncern musi więc przyspieszyć w tym roku premierę Note 9, a w przyszłym roku także S10.

Kolejnym czynnikiem jest konkurencja w postaci Apple. Przyspieszenie premiery o kilka tygodni, pozwoli Samsungowi wyprzedzić rywala i w ten sposób umocnić rynkową pozycję swego sprzętu. W tym roku sytuacja jest szczególnie kłopotliwa, gdyż pojawić ma się iPhone SE 2, który może zagrozić telefonom koreańskiego giganta.

Czy Samsung faktycznie planuje przyspieszyć premierę swych smartfonów? Wiele na to wskazuje. Dostawcy ekranów już rozpoczęli bowiem seryjną produkcję 6,38-calowego panelu Super AMOLED, który znajdzie się na pokładzie Galaxy Note 9. To dwa miesiące wcześniej niż w zeszłym roku, co sugeruje iż nowy flagowiec może pojawić się w sprzedaży już w sierpniu, czyli miesiąc przed poprzednikiem. Natomiast Galaxy S10 prawdopodobnie zadebiutuje w styczniu przyszłego roku, podczas targów CES w Las Vegas.

Galaxy Note 9

Źródło: Koreaherald.com

You may also like...