Telewizory Samsunga wzbogacone o technologię FreeSync

Samsung poszedł na rękę swym klientom używającym telewizorów w charakterze monitorów komputerowych i wzbogacił je o technologię FreeSync. To system pozwalający utrzymać płynność wyświetlania animacji na kartach firmy AMD.

Posiadacze pecetów zazwyczaj grają z użyciem standardowych monitorów. Coraz częściej, w ich zastępstwie wykorzystywane są również telewizory. Są bowiem znacznie większe, więc gdy usiądziemy przed takim ekranem z kontrolerem w dłoni, komfort zabawy jest wówczas zdecydowanie wyższy.

Problem może stanowić brak w telewizorach technologii dla graczy, takich jak Nvidia G-Sync, czy też AMD FreeSync. Samsung postanowił jednak go rozwiązać i dla tegorocznych modeli odbiorników udostępnił aktualizację oprogramowania. Nowy firmware aktywuje w nich technologię AMD, która synchronizuje odświeżanie ekranu z liczbą wyświetlanych klatek obrazku. Dzięki temu unika się tzw. tearingu, czyli szarpania obrazu oraz stutteringu, czyli nieregularnego opóźnienia w jego wyświetlaniu.

Nowa funkcja dostępna jest w takich modelach telewizorów OLED, jak Q6FN, Q7FN, Q8FN oraz Q9FN, a także w modelu NU8000. Niestety korzystanie z niej wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Przede wszystkim rozdzielczość obrazu zostaje ograniczona do 1080p, a dodatkowo mogą pojawić się pewne niedogodności związane z jasnością. Gracz musi więc sam zdecydować czy chce mieć płynną rozgrywkę, czy ostrzejszy obraz.

Po aktualizacji oprogramowania, funkcja dostępna jest w menu ustawień trybu gry.

FreeSync

Źródło: Samsung.com

You may also like...