Zbliża się premiera nowych Snapdragonów; wśród nich będzie Snapdragon 8s Gen 3

Qualcomm potwierdził datę premiery nowych procesorów z serii Snapdragon. Ich prezentacja odbędzie się za kilka dni i będą to chipy zaprojektowane do smartfonów ze średniej oraz wyższej półki.

Na przyszły poniedziałek, Qualcomm zapowiedział imprezę, podczas której odbędzie się prezentacja nowych procesorów z serii Snapdragon. Firma sugeruje, że podczas wydarzenia zobaczymy model Snapdragon 8s Gen 3, a także Snapdragon 7+ Gen 3. Ten ostatni zaprojektowano dla urządzeń ze średniej półki.

Snapdragon 8s Gen 3 zadebiutuje już 18 marca

Procesory MediaTeka z serii Dimensity, coraz bardziej zbliżają się wydajnością do układów Qualcomma. Amerykańska nie chcąc utracić dominującej pozycji na rynku producentów CPU do urządzeń z Androidem, musi więc wciąż wprowadzać na rynek nowe układy. Już 18 marca odbędzie się premiera kolejnych modeli, które trafią niebawem do smartfonów. Nie będzie to jednak Snapdragon 8 Gen 4, którego premiery możemy oczekiwać dopiero jesienią bieżącego roku, lecz znacznie słabsze chipy.

Jednym z nich ma być Snapdragon 8s Gen 3, o numerze modelowym SM8635. Wbrew pozorom nie jest to jednak podrasowana wersja układu Snapdragon 8 Gen 3, lecz okrojony jego wariant. CPU powstanie z wykorzystaniem litografii 4 nm i otrzyma wydajnościowy rdzeń Cortex-X4 taktowany częstotliwością 2,9 GHz (pełny Gen 3 ma taktowanie 3,3 GHz). Znajdziemy w nim także słabszy układ graficzny Adreno 735, taktowany zegarem 900 MHz.

Chip będzie więc nieco słabszy niż Snapdragon Gen 3, gdyż w AnTuTu zdobył około 1,7 mln punktów. Dla porównania, flagowy ukłąd, w tym samym benchmarku uzyskał ponad 2 mln punktów. Nowy procesor będzie więc pozycjonowany pomiędzy Snapdragon 8 Gen 2 oraz Gen 3.

Podczas wydarzenia odbędzie się również prezentacja modelu Snapdragon 7+ Gen 3. Na temat jego specyfikacji technicznej w tym momencie nie wiemy praktycznie nic. Mówi się jednak, że pierwszym smartfonem, w którym się pojawi, będzie OnePlus Ace 3V. Znajdziemy go również w jednym z wariantów zapowiedzianego niedawno Realme GT Neo 6.

Za dokładnie tydzień przekonamy się, co tym razem przygotowali inżynierowie Qualcomma.

Snapdragon 8s Gen 3
Źródło: Qualcomm

You may also like...