Portfel Google z nowymi funkcjami; ułatwią zarządzanie biletami i kartami pokładowymi

Portfel Google doczekał się kolejnej aktualizacji. Dzięki niej, aplikacja umożliwi przechowywanie biletów oraz kart pokładowych, otrzymanych na Gmaila.

Portfel Google to aplikacja na Androida, służąca przede wszystkim realizowaniem płatności oraz zarządzaniem wszystkimi dokonanymi transakcjami. Google jednak wciąż rozszerza jej możliwości i udostępniona właśnie aktualizacja, wprowadza nowe opcje, dzięki którym aplikacja może przechowywać bilety oraz karty pokładowe, otrzymane na Gmaila.

Jak możemy przeczytać na stronie Google, dzięki aktualizacji, aplikacja znacznie ułatwi przechowywanie w niej różnego rodzaju biletów. Od teraz bilety do kina lub karty pokładowe przesłane emailem na skrzynkę Gmaila, zostaną automatycznie dodane do portfela. Oprócz tego, bilety lotnicze będą teraz domyślnie wykorzystywały format DATETIME, by wyświetlać datę i godzinę odlotu na przedniej stronie biletu.

To nie jedyne zmiany, które Google wprowadziło do swojego portfela. Aktualizacja wprowadza również wygodniejszy sposób zarządzania wejściówkami, przechowywanymi w aplikacji. Użytkownicy mogą je ręcznie archiwizować, przenosząc do sekcji „Zarchiwizowanie wejściówki”, uprzednio zwanej „Wygasłe przepustki”. Ta opcja dostępna jest również dla smartwatchy z systemem WearOS. Można także cofnąć przeniesienie przepustek do sekcji zarchiwizowanych, by ponownie stały się dostępne na ekranie głównym aplikacji.

Kolejną nowością jaką otrzymał Portfel Google, są dodatkowe opcje związane z kartami lojalnościowymi. Użytkownicy przechowujący je w aplikacji, mogą teraz wykorzystać je podczas zakupów w wyszukiwarce Google oraz Zakupach Google. Aktualnie wspomniana funkcja dostępna jest jednak tylko w USA, zaś do skorzystania z niej, trzeba dołączyć do programu pilotażowego.

Portfel Google wkrótce zyska również definicje AppLinkData do przeglądania kart, umożliwiając użytkownikom łatwiejszy dostęp do aplikacji lub witryny powiązanej z daną usługą. Jeśli takie aplikacji nie mamy jeszcze w telefonie, pojawi się komunikat o jej zainstalowanie.

Portfel Google
Źródło: Google

You may also like...