Składany smartfon Apple może zadebiutować wcześniej niż sądzimy; w planach jest też składany iPad

Najnowsze doniesienia sugerują, że składany smartfon Apple może pojawić się wcześniej niż sądzimy. Jego premiera odbędzie się prawdopodobnie już za dwa lata.

Początkowo Apple nie było zainteresowane stworzeniem składanego smartfona. Ostatnio jednak pojawia się coraz więcej sygnałów sugerujących, iż firma zmieniła zdanie. Według nieoficjalnych doniesień, amerykański koncern już rozpoczął pracę nad nowym modelem i może się on pojawić wcześniej niż pierwotnie zakładano.

Początkowo sugerowano, że składany smartfon Apple zadebiutuje w 2027 roku, lecz najnowsze przecieki sugerują co innego. Według doniesień, rynkowy debiut nowego sprzętu miałby nastąpić już w 2026 roku, a więc za dwa lata.

Na razie szczegóły techniczne nowego sprzętu trzymane są w ścisłej tajemnicy, więc trudno powiedzieć jaką będzie miał konstrukcję. Wiemy na pewno, że firma przygotowała co najmniej dwa prototypy urządzeń, przypominających Samsunga Galaxy Z Flip. Nie wiadomo natomiast czy posiada również prototypy sprzętu o konstrukcji przypominającej Galaxy Z Fold.

Przecieki sugerują także, że koncern początkowo zainteresował się produkcją smartfonów z wyświetlaczami na zewnątrz. Mówi się jednak, że ten pomysł jednak porzucono, ponieważ taka konstrukcja ulega łatwemu uszkodzeniu. Firma chciałaby też, by składany iPhone był tak cienki jak obecne modele. Ta koncepcja może być jednak trudna w realizacji, ze względu na wyświetlacz oraz baterię.

Co ciekawe, Apple nie zamierza ograniczać się tylko do składanych smartfonów. Plotki sugerują bowiem, że rozważa także składany iPad. Urządzenie miałoby mieć takie same wymiary jak iPad Mini. Na rynku pojawiłoby się jednak najwcześniej w 2026 lub 2027 roku.

składany smartfon
Źródło: Apple

You may also like...