Nowy Realme GT Neo 6 smartfonem na każdą kieszeń; będą dwie wersje

Realme niebawem wprowadzi do sprzedaży kolejny smartfon, jakim jest Realme GT Neo 6. Ten model może być szczególnie interesujący, gdyż dostępny będzie w dwóch wersjach, różniących się osiągami.

Serwis Digital Chat Station ujawnił, że producent przygotowuje dwa warianty nowego sprzętu, które zadowolą bardziej oraz mniej wymagających użytkowników. Jeden z nich będzie bowiem urządzeniem flagowym, który pod maską będzie miał Snapdragona 8 Gen 3 i ma być adresowany do klientów potrzebujących wydajnego telefonu. Znacznie ciekawszy może być jednak drugi wariant, w którym pojawi się Snapdragon 7+ Gen 3.

Ten procesor nie miał jeszcze swojej oficjalnej premiery, ale według przecieków zapowiada się bardzo interesująco. Mówi się bowiem, że Qualcomm wyposaży go w taki sam układ rdzeni, jak w topowym Snapdragonie 8 Gen 3. Nieoficjalnie mówi się więc, że będzie to jeden najwydajniejszych procesorów dla telefonów ze średniej półki cenowej. Oczywiście to tylko niepotwierdzone plotki i czy faktycznie tak będzie, przekonamy się dopiero wówczas, gdy producent zaprezentuje nowy układ. Ma to nastąpić już niebawem, być może jeszcze w tym miesiącu.

Oprócz wydajnych procesorów, w Realme GT Neo 6 możemy oczekiwać także ekranów o rozdzielczości 1.5K, a także obsługi szybkiego systemu ładowania baterii o mocy 100 W. Ma on współpracować z bardzo dużymi bateriami.

Dużą zaletą nowego modelu może być cena. Na razie nie wiemy wprawdzie ile trzeba przyjdzie nam zapłacić za topowy wariant. Mówi się jednak, że wersja ze Snapdragonem 7+ Gen 3, może być niezwykle atrakcyjna cenowo. Według nieoficjalnych przecieków, będzie to 1999 juanów, a więc niemal 1100 zł. Oczywiście to cena na chiński rynek i w Europie może być nieco drożej, ale różnica nie powinna być zbyt duża.

Jeśli więc cena rzeczywiście będzie tak niska, wówczas Realme GT Neo 6 może stanowić groźną konkurencję dla produktów innych marek.

Realme GT Neo 6
Źródło: Realme

You may also like...