Damska torebka z materiału używanego przez NASA; niezwykły pomysł francuskiej marki

Francuski dom mody Coperni, zaprezentował kolejny produkt, który pokochają nowoczesne kobiety. Air Swipe Bag to damska torebka wykonana z materiału opracowanego dla NASA.

Firmy z branży modowej chwytają się różnych pomysłów, by wzbudzić zainteresowanie swoimi produktami. Zazwyczaj wykorzystują w tym celu odpowiednie wzornictwo, ale czasem sięgają także po nietypowe materiały, których zazwyczaj nie wykorzystuje się w tej branży. Tak właśnie zrobiła francuska firma Coperni, która pokazała swoją najnowszą propozycję, jaką jest Air Swipe Bag.

Air Swipe Bag najlżejszą damską torebką na świecie

Jego unikalność polega na zastosowaniu materiału, którego nigdy byśmy się nie spodziewali w akcesoriach dla kobiet. Torebkę wykonano bowiem z nanomateriałowego aerożelu krzemionkowego. To materiał opracowany na potrzeby NASA, który wykorzystano podczas misji Stardust. Misja zorganizowana w 1999 roku, pozwoliła dostarczyć na Ziemię próbki komety Wild 2.

Torebka waży tylko 31 gramów, a to dlatego, że zaledwie 0,2% tej materii jest faktycznie namacalne. Reszta to po prostu powietrze, przepływające przez miliony kanałów znajdujących się w aerożelu. Dzięki tej nietypowej konstrukcji, materiał jest niezwykle lekki, a przy tym bardzo wytrzymały.

Substancja może bowiem utrzymać masę do 4000 razy większą od własnego ciężaru i wytrzymuje temperaturę niemal 1100 stopni Celsjusza. NASA, która nazywa tę substancję „stałym dymem”, wykorzystała ją m.in. w marsjańskich łazikach, jako izolację zapewniającą elektronice ochronę przed wpływem środowiska.

Air Swipe Bag
Źródło: Instagram/Coperni

Air Swipe Bag jest więc damską torebką niezwykłą pod każdym względem. Jest bowiem tak lekka, że w powietrze mógłby ją zapewne unieść silny wiatr, a przy tym całkiem wytrzymała. Niestety na ten moment nie wiadomo ile trzeba będzie zapłacić za taki produkt, ale można założyć, że nie będzie to mała kwota.

Coperni ma już na swoim koncie damskie torebki wykonywane z nietypowych materiałów i zawsze były bardzo drogie. Jeden z modeli wykonano żywicy oraz meteorytowego pyłu, a wyceniono ją na 44 tys. dolarów. W ofercie firmy była też torebka stworzona w całości z kryształu, która kosztowała 2800 dolarów.

You may also like...