Samsung Galaxy S23 wkrótce dostanie ważną aktualizację; smartfon zyska nowe funkcje

Jeszcze w tym miesiącu, Samsung Galaxy S23 otrzyma najnowszą nakładkę One UI 6.1. Zostanie udostępniona użytkownikom wraz z marcowym pakietem bezpieczeństwa.

Najnowsza wersja firmowej nakładki systemu One UI 6.1, od stycznia jest już dostępna na urządzenia z rodziny Galaxy S24. Już niebawem będą mogli z niej korzystać również właściciele starszych urządzeń koreańskiej marki. Jeszcze w tym miesiącu zawita bowiem na serię Galaxy S23.

Aktualizacja, trafi do użytkowników poprzedniego flagowca razem z marcowym pakietem bezpieczeństwa. W pierwszej kolejności będzie można pobrać ją w Korei Południowej, co powinno nastąpić jeszcze w marcu. Wkrótce potem stanie się dostępna również na zachodnich rynkach.

One UI 6.1 przyniesie posiadaczom starszych smartfonów funkcje znane z Galaxy S24, a więc przede wszystkim zapewni dostęp do sztucznej inteligencji. Posiadacze S23 będą mogli korzystać z Galaxy AI, oferującej m.in. Asystenta pisania, który pozwala dostosować odpowiedni styl wiadomości i tłumaczy je na 13 różnych języków. Komunikację w obcych językach ułatwi również funkcja Live Translate, która oferuje tłumaczenia głosowe i tekstowe w czasie rzeczywistym.

One UI 6.1
Źródło: Samsung

Nowy interfejs umożliwi także łatwiejsze wyszukiwanie informacji w sieci, dzięki funkcji Circle to Search. Asystent Notatek pozwala natomiast tworzyć formaty, generować podsumowania i tłumaczyć notatki. Z kolei Asystent transkrypcji, zamieni nagrania głosowe na tekst, stworzy ich podsumowania oraz przetłumaczy na inny język.

OneUI 6.1 zaoferuje również szereg nowości związanych z obsługą aparatów, a także możliwość wyświetlania HDR w aplikacjach mediów społecznościowych. Można też liczyć na więcej funkcji edytora wideo Samsung Studio.

Samsung na razie nie zdradził kiedy dokładnie OneUI 6.1 trafi na Galaxy S23, ale można założyć, że będzie to początek kwietnia.

You may also like...