HongmengOS trafi wkrótce do tanich smartfonów

Już w tym tygodniu odbędzie się debiut systemu Huawei o nazwie HongmengOS. Pierwsze smartfony z nową platformą pojawią się w sprzedaży pod koniec roku.

Gdy Donald Trump wpisał Huawei na czarną listę firm, z zakazem kupowania amerykańskiej technologii, przyszłość chińskiego koncernu stanęła pod znakiem zapytania. Oznaczało to bowiem koniec dostępu do Androida, na którym działają urządzenia mobilne chińskiego producenta.

Pojawiła się więc informacja, że koncern zastąpi go autorskim systemem operacyjnym HongmengOS. Firma chwaliła się, że jest to platforma dużo szybsza od Androida oraz iOS, więc będzie świetną alternatywą. Później szefostwo firmy wyjaśniło, że nowy system nie jest przeznaczony dla smartfonów. Mimo to chiński koncern zamierza go jednak wykorzystać w urządzeniach mobilnych.

Według najnowszych doniesień rządowej agencji Global Times, system HongmengOS oficjalnie zadebiutuje jeszcze w tym tygodniu. Platforma pojawi się 10 sierpnia i trafi do nowych modeli tanich telewizorów Smart TV.

Sprzęt RTV nie jest jednak jedyną branżą, w której HongmengOS znajdzie zastosowanie. Huawei nadal planuje wykorzystać go w smartfonach. Pierwsze modele z nową platformą pojawią się już jesienią i będą oferowane w cenie poniżej 300 dolarów. Wkrótce więc będziemy mogli sami przekonać się, na ile prawdziwe okażą się zapewnienia o wyższości nowej platformy nad Androidem oraz iOS. Dowiemy się także jakie funkcje zaoferuje użytkownikom.

HongmengOS

Źródło: Neowin.net

You may also like...