Huawei zdradza przeznaczenie HongmengOS. Nie jest to system dla smartfonów

Wice prezes Huawei Catherine Chen ujawniła przeznaczenie systemu HongmengOS. Wbrew wcześniejszym doniesieniom nie będzie to alternatywa dla Androida, gdyż platforma nie jest przeznaczona dla smartfonów.

Parę miesięcy temu Donald Trump wpisał Huawei na czarną listę, co uniemożliwiło chińskiemu koncernowi kupowanie technologii od amerykańskich firm. Przyszłość azjatyckiego giganta będącego drugim co do wielkości producentem smartfonów, stanęła więc pod wielkim znakiem zapytania.

Szczególnie dużym problemem mogła okazać się utrata licencji na Androida. Huawei miało jednak alternatywę w postaci własnego systemu HongmengOS. Mówiło się, że pierwsze smartfony z nową platformą pojawią się w sprzedaży już od października. Producent przechwalał się również, że jego system jest znacznie szybszy od Androida oraz iOS.

Wygląda jednak na to, że chiński koncern ma zupełnie inne plany dotyczące swej nowej platformy. Członek zarządu oraz wice prezes firmy Catherine Chen zaskoczyła wszystkich swym oświadczeniem. Podczas konferencji w Brukseli powiedziała, że HongmengOS nigdy nie miał zastąpić Androida. Platformę rozwijano przede wszystkim z myślą o biznesowych zastosowaniach oraz systemach Internetu Rzeczy. Wyjaśniła, że platforma zawsze była projektowana z myślą o przemysłowym zastosowaniu, a prace rozwojowe rozpoczęto na długo przed rozpętaniem wojny handlowej pomiędzy USA i Chinami.

Wypowiedź jest bez wątpienia dużym zaskoczeniem, gdyż o nowej platformie usłyszeliśmy właśnie po tym jak USA objęło Huawei zakazem handlu. Poważnie mówiło się o jego wykorzystaniu jako alternatywy dla Androida. Tym bardziej że, sam dyrektor firmy twierdził, że jest szybszy od platformy Google. Nie da się ukryć, że chiński koncern wprowadził sporo zamieszania sprzecznymi komunikatami, ale przynajmniej dobrze, że wszystko się wyjaśniło.

HongmengOS

Źródło: Xinhuanet.com

You may also like...