Londyńczycy wreszcie skorzystają z sieci 4G w metrze

Zarząd londyńskiego metra potwierdził, że już od przyszłego roku pojawią się w nim wyczekiwane nadajniki sieci 4G. Pasażerowie będą więc mogli korzystać z dostępu do internetu.

Londyńskie metro jest jednym z niewielu punktów na mapie miasta, które nie ma dostępu do komórkowego internetu. Władze brytyjskiej stolicy starają się to zmienić już od 2005 roku, lecz jak dotąd z bardzo marnym skutkiem.

W 2015 roku coś w tej sprawie drgnęło. Burmistrz Sadiq Khan obiecał wówczas, że w 2019 roku pojawi się w metrze dostęp do sieci 4G. W 2017 roku zaczęto przyjmować oferty na budowę infrastruktury, ale nie udało się spełnić obietnicy w zaplanowanym czasie. Na przeszkodzie stanęły bowiem problemy techniczne. Tunele metra są bowiem stare, ciasne i mają dużo zakrętów, co poważnie zakłóca sygnał. Władze Transport for London musiały więc zainstalować w nich około 20000 kilometrów przewodów, które działają jak anteny pozwalając transmitować sygnał.

Z najnowszych informacji wynika, że sieć 4G wystartuje w metrze już od marca przyszłego roku. Wówczas Londyńczycy będą mogli bez przeszkód sprawdzać swą pocztę, czy też oglądać filmy w czasie podróży do domu lub pracy.

Oczywiście to nie jest tak, że londyńskie metro jest całkowicie martwym punktem jeśli chodzi o dostęp do sieci. Na 260 stacjach Virgin Media oferuje dostęp do WiFi, ale tylko dla niektórych. Nowy system 4G pozwoli korzystać z sieci każdemu, bez względu na operatora.

sieci 4G

Źródło: Bbc.co.uk

You may also like...