Galaxy S9 Plus najchętniej kupowanym smartfonem kwietnia

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że nowe flagowce Samsunga sprzedają się nieco poniżej oczekiwań. Sytuacja nie jest jednak taka zła, gdyż najnowszy raport firmy Counterpoint sugeruje, że Galaxy S9 Plus był najchętniej kupowanym smartfonem kwietnia.

Producenci smartfonów już od dawna nie chwalą się dokładnymi wynikami sprzedaży swego sprzętu. Jeśli więc chcemy poznać jaki model jest obecnie na topie, musimy sięgnąć po inne źródła. Najlepiej po raporty takich firm jak Counterpoint, która właśnie opublikowała najnowsze zestawienie sprzedaży dotyczące miesiąca kwietnia.

Zebrane przez nią dane wskazują, że w tym czasie najchętniej kupowanym modelem na całym świecie, był Samsung Galaxy S9 Plus (sprawdź aktualne oferty). Mniejszy flagowiec koreańskiego koncernu uplasował się na drugiej pozycji, spychając na trzecie miejsce najdroższy smartfon Apple, czyli iPhone X (sprawdź aktualne oferty)_. Galaxy S9+ uzyskał aż 2,6 procentowy udział w globalnym rynku smartfonów. Natomiast udział najdroższego iPhone’a wyniósł 2,3 procent.

Firma z Cupertino i tak może jednak uważać się za zwycięzcę tego zestawienia. Może żaden z jej produktów nie znalazł się na pierwszym miejscu, ale za to całkowicie je zdominowały. Na liście znalazło się bowiem aż pięć różnych modeli iPhone’ów.

Natomiast trzecią i ostatnią firmą, której udało się umieścić na liście swe produkty jest Xiaomi. Znalazły się w nim dwa modele, mianowicie Redmi 5A oraz Redmi 5 Plus. Pozostali producenci nie mieli tyle szczęścia i w kwietniu miały zdecydowanie mniejszy udział w globalnej sprzedaży smartfonów.

Galaxy S9 Plus

Źródło: Counterpointresearch.com

You may also like...