Galaxy J7 (2017) – specyfikacja techniczna

W bazie danych benchmarka GFXBench, pojawił się Galaxy J7 (2017), najnowszy model smartfona z rodziny Galaxy J. Informacje te pozwoliły nam zapoznać się z jego specyfikacją techniczną.

Wiemy już od jakiegoś czasu, że inżynierowie Samsunga pracują nad tegorocznymi wersjami smartfonów Galaxy J5 oraz Galaxy J7. Szczególnie interesujący jest drugi model, który jak wynika z bazy danych GFXBench, został nieco rozbudowany w porównaniu do poprzednika.

Z opublikowanych w sieci informacji wynika, że Galaxy J7 (2017) dostanie 5,5″ ekran dotykowy, który wyświetli obraz w rozdzielczości Full HD. Poprzedni model w standardowej wersji miał rozdzielczość 1280 x 720 pikseli, więc będzie to spory skok jakościowy. Rozdzielczość Full HD oferował wyłacznie chiński wariant tego sprzętu, który nie był dostępny poza tym krajem.

Sercem nowego smartfona będzie ośmiordzeniowy układ Exynos 7870, który jest procesorem odrobinę słabszym od Exynosa 7880, znajdującego się w modelach Galaxy A5 oraz Galaxy A7. Pamięci operacyjnej będzie 3 GB, czyli o 1 GB więcej niż w poprzedniku, natomiast użytkowej ma być tyle samo, czyli 16 GB.

Użytkownicy uwielbiający selfie, ucieszą się z przedniej kamery posiadającej sensor 13 Mpix. Tylna ma natomiast 16 Mpix sensor. Obudowa tego modelu jest metalowa, a zabezpieczenie przed niepowołanym dostępem zapewni czytnik linii papilarnych.

Cena i data premiery Galaxy J7 (2017) nie są jeszcze znane.

Galaxy J7 (2017)

Galaxy J7 (2017)

Źródło: Galaxyclub.nl

You may also like...