Ładowarki do smartfonów w miejskich autobusach

Japonia to kraj, w którym urządzenia mobilne są bardzo popularne, dlatego władze starają się zapewnić ich użytkownikom jak najwięcej udogodnień. Jednym z nich są ładowarki USB instalowane w miejskich autobusach.

Coraz mocniejsze smartfony więcej energii, a tymczasem technologia w dziedzinie akumulatorów na razie stoi w miejscu. Baterie wyczerpują się więc coraz szybciej i potrzebujemy miejsc, w których możemy je naładować.Oczywiście najlepszym wyjściem byłoby posiadanie powerbanku, ale po pierwsze trzeba go jeszcze kupić, a po drugie także należy go ładować. Japończycy wymyślili nieco inny sposób i zaczęli instalować ładowarki USB w autobusach komunikacji miejskiej, które są dostępne dla każdego pasażera.

Japończycy dużo czasu spędzają w takiej komunikacji, jeżdżąc do pracy, szkoły lub na zakupy, więc jest to świetne rozwiązanie. W czasie trwającej kilkanaście lub kilkadziesiąt minut podróży, można w dużym stopniu naładować baterię telefonu.Na razie pomysł ma nieco ograniczony zasięg, gdyż ładowarki dostępne są w niewielkiej liczbie autobusów jeżdżących po Tokyo, a w każdym z nich zainstalowano po pięć sztuk. Są one oczywiście w pełni darmowe, więc wystarczy tylko wetknąć kabel do gniazda i można już ładować nasz sprzęt.

Jest to najwyraźniej program pilotażowy i być może wkrótce takich ładowarek pojawi się znacznie więcej.

Źródło: Itmedia.co.jp

You may also like...