LG G6 dostanie Asystenta Google

Wygląda na to, że już wkrótce żaden flagowy model samrtfona nie będzie mógł obyć się bez głosowego asystenta. Kolejnym sprzętem, w którym taka technologia się pojawi, będzie LG G6.

Apple pokazało, że głosowi asystenci dostępni w smartfonie, mogą być bardzo użyteczni. Jego Siri jest bardzo popularnym narzędziem, z którego korzysta znaczna część posiadaczy iPhone’ów.Android dotychczas nie miał systemu o podobnej funkcjonalności, jeśli nie liczyć mało użytecznego Google Now. Wkrótce jednak będzie ich mieć znacznie więcej, gdyż producenci zaczynają rozważać wyposażanie swych telefonów w Asystenta Google. Początkowo aplikacja była zarezerwowana wyłącznie dla smartfonów Google Pixel, lecz niebawem trafi także do LG G6.

Tak sugerują najnowsze plotki, według których LG chciałoby wyposażyć swego najnowszego flagowca w takie narzędzie. Nie byłoby to takim złym wyjściem, gdyż Asystent Google jest w pełni zintegrowany z Androidem, wiec jego funkcjonalność będzie z pewnością bardzo użyteczna.Dodać należy, że Asystent Google nie będzie się ograniczał tylko do smartfonów. Ma być bowiem częścią systemu Android Wear 2.0, a więc będzie można go używać na smartwatchach LG Watch Sport oraz Watch Style, gdyż maja to być pierwsze zegarki korzystające z nowej platformy, która oficjalnie zostanie zaprezentowana 9 lutego.

LG G6 poznamy natomiast 26 lutego podczas MWC 2017. Jego premiera odbędzie się na początku marca.

Źródło: Gsmarena.com

You may also like...