Helio M70 pierwszym procesorem MediaTeka z modemem 5G

Chińska firma MediaTek zaprezentowała pierwszy model mobilnego procesora, wyposażonego w modem 5G. Helio M70 zostanie zbudowany przez firmę TSMC, a pierwsze smartfony z tym układem pojawią się na rynku w przyszłym roku.

Operatorzy zaczynają powoli testować technologię 5G, zapewniającą znacznie szybszy internet mobilny. Na razie oczywiście sprawdzian nowej technologii odbywa się w dość ograniczonym zakresie, gdyż obecnie nie ma jeszcze na rynku kompatybilnych z nią smartfonów.

To się jednak wkrótce zmieni, gdyż producenci procesorów zapowiadają nowe układy wyposażone w odpowiedni osprzęt. Jedną z nich jest chiński MediaTek, który właśnie zapowiedział układ MediaTek Helio M70. Produkcją nowego chipa zajmie się tajwańska firma TSMC, która produkuje procesory m.in., dla koncernu Apple. Produkt powstawać ma w procesie 7 nm i będzie wykorzystywał technologię EUV. Pierwsze egzemplarze procesora trafią do klientów już na początku przyszłego roku i wkrótce potem w sklepach pojawią się wykorzystujące go smartfony.

Dodam, że dostawy nowego układu rozpoczną się pół roku wcześniej niż planowano. Z punktu widzenia producentów to bardzo dobra wiadomość, gdyż wiele firm będzie mogło wcześniej wprowadzić na rynek smartfony z modemem 5G. Warto też nadmienić, że udział przy projektowaniu nowego procesora brały m.in., Nokia, China Mobile oraz Huwei, które pomagały dopracować specyfikację.

Helio M70

Źródło: Sogi.com.tw

You may also like...