Limitowany procesor Intel Core i7-8086K już w sprzedaży

Zaprezentowany podczas targów Computex najnowszy procesor Intel Core i7-8086K, trafił właśnie do sprzedaży. To specjalna, limitowana edycja układu, która powstała w liczbie 50 tys. egzemplarzy.

W tym roku Intel świętuje 50-lecie swego istnienia oraz 40-lecie istnienia architektury x86, od lat używanej w procesorach do komputerów domowych. Z tej okazji firma postanowiła wprowadzić na rynek najszybszy procesor Intel Core i7-8086K, który taktowany jest zegarem 5 GHz.

Należy tu wyjaśnić, że nowy produkt jest limitowany i powstał specjalnie z okazji uświetnienia obu tych rocznic. Wyprodukowano go więc w ilości tylko 50 tys. sztuk. Do tej pory 8086 zostało rozdanych w różnego rodzaju konkursach, dostępnych w wybranych krajach. Nowy układ oferowany jest w cenie 425 dolarów. Jet więc sporo droższy od modelu Intel Core i7-8700K, którego w USA kupimy za 350 dolarów.

Użytkownik, który zechce zakupić nowy układ musi liczyć się z tym, że działa on tylko z płytami głównymi wyposażonymi w chipset Z370. Jeśli więc posiadacie w swym komputerze starszy model płyty głównej wyposażony w poprzednią generację chipsetu, zakup procesora nie ma sensu. O ile rzecz jasna nie planujemy wymienić razem z nim całej płyty.

Pamiętajmy jednak, że jest to pierwszy układ Intela z taką częstotliwością taktowania, więc można śmiało założyć, że szybko zniknie ze sklepowych półek.

Intel Core i7-8086K

Źródło: Neowin.net

You may also like...