Bateria Samsunga Galaxy Tab S6 jest mniejsza niż u poprzednika

Dokumenty z Tajwanu ujawniły pojemność baterii nowego tabletu Samsung Galaxy Tab S6. Wynosi ona 6840 mAh i jest niestety mniejsza od poprzedniej generacji.

Fani Samsunga oczekujący na premierę kolejnego modelu tabletu z serii Galaxy Tab S mogą nieco się zmartwić informacją o pojemności baterii. Akumulator jest bowiem znacznie mniejszy niż u poprzednika, co może skrócić również czas pracy nowego urządzenia.

Samsunga Galaxy Tab S6 przechodzi właśnie proces certyfikowania w tajwańskiej Narodowej Komisji Łączności (NCC). Dokumenty zawierają informacje o tablecie z numerem modelowym SM-T860 oraz szybkiej ładowarce EP-TA200 o mocy 15 W.

Wynika z nich, że sprzęt posiada wyświetlacz o przekątnej 10,5″ z matrycą w technologii Super AMOLED. Natomiast pod jego maską pracuje potężny procesor Snapdragon 855 SoC z 6 GB RAM oraz 128 GB pamięci użytkowej. Z innych szczegółów wyposażenia sprzętu możemy wymienić podwójną kamerę na tylnym panelu, a także obsługę rysika S Pen. Akcesorium używane do sterowania tabletem będzie mocowane magnetycznie do obudowy urządzenia

Najciekawszym elementem wyposażenia sprzętu jest oczywiście akumulator. W tym modelu bateria ma pojemność 6840 mAh i jak już wspomniałem, współpracuje z 15 W systemem szybkiego ładowania.

Rozmiar akumulatora może wydać się spory, ale jest to krok w tył w porównaniu do poprzedniego modelu. Galaxy Tab S4 posiadał bowiem akumulator 7300 mAh. Niestety producent musiał go zmniejszyć w celu uzyskania bardziej smukłej obudowy sprzętu.

Oczywiście wcale nie musi to oznaczać, że Samsung Galaxy Tab S6 będzie działał krócej od poprzednika. Nowe podzespoły są bowiem bardziej energooszczędne. A w połączeniu z wydajnymi systemami oszczędzania być może czas działania pozostanie zbliżony.

Samsung Galaxy Tab S6

Źródło: Dealntech.com

You may also like...