Kolejne smartfony i tablety Samsunga z lipcową poprawką bezpieczeństwa

Z tygodnia na tydzień rośnie liczba urządzeń Samsunga, które otrzymały lipcową poprawkę bezpieczeństwa. Teraz dostały ją smartfony Galaxy A3 i A5 2016 oraz tablety Galaxy Tab S3 i Tab 4.

Samsung kontynuuje dostarczanie swym urządzeniom lipcowej poprawki bezpieczeństwa. Zbiorczy pakiet łatek otrzymało już kilka modeli, natomiast w tym tygodniu ich lista rozszerzyła się o kolejne urządzenia. Są to dwa starsze smartfony z serii A oraz tablety Galaxy Tab S.

Najpierw pakiet poprawek otrzymały smartfon Galaxy A5 2016 oraz tablet Galaxy Tab S3. Dystrybucja aktualizacji przeznaczonej dla tabletu rozpoczęła się od Boliwii oraz Panamy. Poprawka oznaczona numerem T825UBS3BSG4, dostępna jest na razie tylko dla wariantu LTE, ale to powinno niebawem ulec zmianie. Poprawka oznaczona numerem A510FXXS8CSF6, przeznaczona jest natomiast dla smartfona Galaxy A5 2016. Możemy ją na razie pobrać w m.in., Wietnamie, Tajlandii, Kambodży i Malezji.

Nieco później lipcową poprawkę otrzymał również model Galaxy A3 2016. Jest ona dostępna m.in., w Afryce Południowej, Irlandii, Niemczech, Szwajcarii, we Włoszech oraz kilku innych krajach. Aktualizację mogą również zainstalować posiadacze tabletu Galaxy Tab S4. Samsung udostępnił ją m.in., w Panamie, Kolumbii, Peru, Brazylii oraz Chile. Podobnie jak w przypadku Tab S3, na razie poprawkę mogą zainstalować wyłącznie posiadacze modeli z LTE.

Dodam tylko, że lipcowa aktualizacja zawiera łatki 10 krytycznych luk Androdoida i 12 dla błędów wysokiego ryzyka. Znajdziemy w niej również łatki dla 13 zagrożeń wykrytych w firmowym oprogramowaniu Samsunga.

Galaxy Tab S3

Źródło: Sammobile.com

You may also like...