Smartfony Oppo i Vivo jeszcze szybciej pobiorą nowe aplikacje

Chińskie marki Opop i Vivo ogłosiły właśnie, że ich flagowe modele dostaną funkcję Dual Wi-Fi. Jest to rozwiązanie pozwalające znacznie przyspieszyć przesył danych za pośrednictwem bezprzewodowej sieci.

Wielu z nas pobiera aplikacje na swe smartfony korzystając z sieci WiFi, by zaoszczędzić posiadane pakiety internetowe. Nie wszystkie modele oferują jednak przyzwoitą prędkość transferu, skracającą czas pobierania danych. Wkrótce pod tym względem będą wyróżniały się smartfony chińskich marek Oppo oraz Vivo. Ich producenci zapowiedzieli bowiem wyposażenie sprzętu w Dual Wi-Fi.

Jest to funkcja umożliwiająca równoczesne połączenie telefonu z dwiema sieciami WiFi. Agregacja pasma pozwala wówczas znacznie podnieść prędkość transmisji danych. Dodatkowo podnosi stabilność połączenia, gdyż w przypadku rozłączenia z jedną siecią, druga nadal zapewni komunikację.

Na tym wideo możemy korzyści płynące z tej funkcji na przykładzie modelu Oppo Reno 10x Zoom. Smartfon połączono równocześnie z sieciami 2,4 GHz oraz 5 GHz. W ten sposób uzyskano aż 322 procentowy wzrost prędkości pobierania plików, natomiast szybkość ładowania stron wzrosła aż o 44,5% w porównaniu ze standardowym połączeniem WiFi.

Dla użytkowników sprzętu mobilnego będzie to niewątpliwie duża zaleta. Nie tylko podniesie się komfort przeglądania internetowych stron, ale też skróci czas potrzebny na pobieranie aplikacji. Rzecz jasna będzie to możliwe jedynie wówczas, gdy mamy pod ręką dwie ogólnodostępne sieci.

Dual Wi-Fi

Źródło: Weibo.com

You may also like...