Tablety znikają z oficjalnej strony Androida

Google być może rezygnuje z dalszej produkcji tabletów. Z oficjalnej strony Androida, całkowicie usunięto bowiem sekcję poświęconą tym urządzeniom. Biorąc pod uwagę fakt, że tablety nie są dziś tak popularne jak parę lat temu, nie jest to duża niespodzianka.

Jeszcze kilka lat temu tablety były prawdziwym hitem sprzedaży i mówiło się, że urządzenia te mogą wypchnąć z rynku tradycyjne laptopy. Te prognozy się nie sprawdziły. Wygląda na to, że to właśnie tablety mogą wkrótce odejść do lamusa. gdyż ich sprzedaż z roku na rok maleje. A teraz nawet Google dało nam do zrozumienia, że nie planuje produkować tych urządzeń.

Z oficjalnej strony Androida znikła bowiem sekcja poświęcona temu sprzętowi. Nie powinno to jednak być dużą niespodzianką. Ostatni taki produkt od Google pojawił się w 2015 roku i był to Pixel C Tablet. Od tamtej pory amerykański koncern nie wprowadził do sprzedaży żadnego nowego modelu. A co więcej, wspomniany produkt już jakiś czas temu został wycofany ze sprzedaży.

Google nie jest jedynym producentem, dla którego tablety nie mają przyszłości. Podobnie sądzą inne firmy, jak Samsung czy Motorola, które w ostatnich latach znacznie ograniczyły liczbę nowych modeli wprowadzanych na rynek. Oczywiście na razie oficjalnie nie potwierdziły zakończenie produkcji tego sprzętu, ale jasno widać, że nie jest on obecnie dla nich priorytetem.

Póki co nie wiemy czy Google całkowicie zrezygnuje z produkcji tabletów z Androidem. Na Chromebookach można jednak obecnie odpalać aplikacje dla tego systemu, a wiele z nich posiada ekrany dotykowe, więc tablety stają się zbędne.

Aktualizacja:
Okazało się, że zniknięcie sekcji tabletów ze strony Google, nie było zapowiedzią wycofania się koncernu z produkcji tych urządzeń. Hiroshi Lockheimer właśnie wyjaśnił na Twitterze, że był to zwykły błąd techniczny. Strona została już zaktualizowana, zaś sekcja tabletów powróciła. Lockheimer przy okazji przeprosił wszystkich za zamieszanie.

Pixel C Tablety

Źródło: Androidcentral.com

You may also like...