Nadchodzący flagowiec Samsunga ma szansę na potrójny aparat

Galaxy S10 może być kolejnym smartfonem, który na wyposażeniu będzie mieć potrójny aparat główny. Tak bowiem uważa Kim Dong-won, analityk pracujący dla firmy KB Securities.

W tym tygodniu informowałem, że przyszłoroczne modele iPhone’ów mogą dostać potrójną tylną kamerę. Samsung zapewne nie zechce być od swego rywala gorszy, gdyż według najnowszych prognoz, taki element wyposażenia możemy znaleźć również w modelu Galaxy S10.

Producenci smartfonów nieustannie wprowadzają do swego sprzętu nowinki technologiczne, które mają podnieść jego atrakcyjność. Obecnie są to czytniki linii papilarnych zintegrowane z wyświetlaczami i takie wyposażenie znajdziemy m.in., w zaprezentowanym właśnie Xiaomi Mi 8.

Kolejną nowością mogą wkrótce stać się potrójne aparaty główne. Na razie taki osprzęt oferuje swym nabywcom tylko Huawei P20 (sprawdź ceny tego modelu), ale nie można wykluczyć, że wkrótce pojawi się on w innych modelach. W tym tygodniu pojawiły się doniesienia sugerujące, że mogą go dostać przyszłoroczne modele iPhone’ów. Analityk Kim Dong-won twierdzi jednak, że Samsung również może zaoferować takie wyposażenie i prawdopodobnie dostanie je flagowy model Galaxy S10.

Zdaniem specjalisty niższa od oczekiwanej sprzedaż modelu Galaxy S9 może skłonić producenta do wprowadzenia większej liczby zmian w jego następcy. Jedną z nich może być potrójna kamera, zaś drugim skaner 3D dla technologii rozpoznawania twarzy. Dzięki temu producent znacznie podniósłby atrakcyjność swego sprzętu, co przełożyłoby się na jego sprzedaż.

Naturalnie to na razie tylko spekulacje i nie wiadomo czy faktycznie Samsung zdecyduje się na taki krok. Jeśli jednak poprawiłoby to sprzedaż jego produktów, to nie można tego wykluczyć. Tym bardziej że, ostatnio sprzęt koreańskiego koncernu nie oferuje żadnych rewolucyjnych rozwiązań i jest pod tym względem nieco za konkurencją z Chin.

potrójny aparat

Źródło: Theinvestor.co.kr

You may also like...