Google Chrome ułatwi czytanie internetowych stron

Google pracuje nad nowym trybem czytnika dla przeglądarki Chrome. Nową funkcję dostanie desktopowa wersja tego narzędzia, co ułatwi czytanie stron internetowych.

Wiele przeglądarek internetowych dostępnych na rynku, posiada wbudowany tryb czytania. To bardzo przydatna opcja, która znacznie ułatwia zapoznawanie się z treścią internetowych witryn. Opcja wyłącza bowiem wszystkie zbędne elementy tła strony, przez co wyświetlany tekst jest wygodniejszy do czytania.

Taką opcję znajdziemy już m.in., w przeglądarkach Firefox oraz Microsoft Edge, a niebawem otrzyma ją również Chrome. Źródła donoszą, że amerykański koncern pracuje obecnie nad trybem czytnika, który niebawem trafi do flagowej aplikacji. Póki co opcja jest wciąż w fazie rozwoju, więc na chwilę obecną mogą z niej korzystać tylko użytkownicy Chrome Canary.

W przypadku przeglądarki Google, nowa opcja wyłącza m.in., animacje, sekcje komentarzy, reklamy, pozostawiając jedynie obrazki, treść oraz nagłówki. W ten sposób znacznie podnosi się czytelność witryny. Natomiast użytkownik może łatwo zapoznać się z prezentowanymi artykułami, bez rozpraszania przez inne elementy.

Tryb czytnika działa praktycznie z każdą stroną internetową, ale najbardziej użyteczny jest w przypadku witryn zawierających dużą ilość tekstu.

Chrome

Źródło: Zdnet.com

You may also like...