Microsoft nie porzuca sprzętu noszonego. Koncern stworzył nowoczesny sensor

Microsoft opatentował nowoczesny sensor dla urządzeń noszonych. Znacznie podniesie dokładność rejestrowanych danych dotyczących pracy naszych organizmów.

Kilka lat temu Micosoft postanowił ostatecznie wycofać się z rynku urządzeń noszonych. W 2016 roku amerykański gigant wstrzymał sprzedaż opaski Band 2. Natomiast na początku tego roku zakończył jej wspieranie za pomocą oprogramowania.

Najnowszy patent sugeruje jednak, że firma nie zamierza całkowicie porzucać tej branży. W sieci pojawiły się szczegóły patentu opisującego wielowymiarowy optyczny sensor przeznaczony do sprzętu noszonego. Zaawansowana technologia zapewni znacznie większą dokładność rejestrowanych danych, otwierając furtkę dla bardziej funkcjonalnych urządzeń.

Obecnie używane sensory optyczne są jednowymiarowe, a więc ich pomiary nie zawsze bywają dokładne. Jeśli bowiem użytkownik jest w ruchu, to sensor monitorujący jego tętno może nieprawidłowo je odczytać. To sprawia, ze obliczenia wielu danych związanych z ćwiczeniami nie są dokładne. A to z kolei może mieć kluczowy wpływ na zdrowie użytkownika.

Sensor projektowany przez inżynierów Microsoftu nie tylko jest znacznie dokładniejszy od obecnie stosowanych rozwiązań. Potrafi ponadto ponadto mierzyć hemodynamikę, czyli zbada przepływ krwi w sercu i dużych naczyniach krwionośnych. Czujnik może więc rejestrować puls tętnicowy, kształt fali tętna, sztywność tętnic, natlenienie krwi tętniczej, poziom dotlenienia tkanek itp.

Taką technologia w przyszłości dałoby się zintegrować z urządzeniami noszonymi lub smartfonami. Dzięki temu smartwatch miałby lepsze możliwości w zakresie lepsze monitorowania pracy naszego organizmu. Oczywiście pod warunkiem, że Microsoft wprowadzi ją na rynek. Pamiętajmy, że jest to tylko patent, więc nie jest to jeszcze przesądzone.

Microsoft

Microsoft

Źródło: Neowin.net

You may also like...