Mężczyzna z Alaski zawdzięcza życie nowej funkcji iPhone 14

Satelitarna łączność, którą oferuje iPhone 14 już się przydaje. Skorzystał z niej pewien mężczyzna z Alaski, któremu podczas podróży zepsuł się skuter śnieżny, przez co potrzebował pomocy.

Podczas prezentacji najnowszego smartfona, Apple sporo czasu poświeciło jego najnowszej funkcji, jaką jest satelitarna komunikacja. Jak wiemy iPhone 14 posiada nowy system łączności, który w sytuacji awaryjnej umożliwia wysłanie do centrum reagowania kryzysowego krótkiej wiadomości tekstowej z wezwaniem pomocy. Funkcja Emergency SOS zapewnia komunikację ze światem nawet poza zasięgiem WiFi oraz sieci komórkowej, więc doskonale nadaje się w sytuacjach zagrożenia życia.

iPhone 14 ocalił życie swego właściciela

Jedną z osób, która została zmuszona do wypróbowania nowej technologii Apple, był pewien mężczyzna z Alaski. Wczoraj w godzinach porannych, stanowa policja z Alaski otrzymała zgłoszenie o mężczyźnie podróżującym z Noorvik do Kotzebue, który potrzebuje pomocy. Awarii uległ jego pojazd i nie mógł kontynuować podróży. A pech chciał, że usterka wystąpiła w miejscu oddalonym o wiele kilometrów od najbliższych zabudowań. Kontakt w normalny sposób nie był więc możliwy, ale na szczęście poszkodowany miał przy sobie nowy smartfon firmy z Cupertino.

Zgłoszenie postawiło na nogi ratowników oraz koordynatora ds. Poszukiwań i ratownictwa Northwest Arctic Borough, którzy współpracując z Apple wyruszyli na miejsce. Dzięki przekazanym koordynatom dość szybko zlokalizowali osobę potrzebującą pomocy, więc mężczyzna cały i zdrowy powrócił do domu.

Póki co z nowej funkcji można korzystać tylko na terenie Ameryki Północnej. W niedalekiej przyszłości producent zamierza jednak rozszerzyć jej zasięg także o kilka europejskich krajów. W tym momencie opcja jest wciąż darmowa, jednak po jakimś czasie użytkownicy będą musieli płacić za korzystanie z niej.

Przypomnę jeszcze, że satelitarną łączność zaoferują także smartfony Samsunga. Znajdzie się ona m.in., na pokładzie najnowszej serii Galaxy S23, zaś dostawcą usługi będzie prawdopodobnie amerykańska firma Iridium.

Jeżeli chcielibyście kupić sobie któryś z modeli serii iPhone 14, to zapraszam na tę stronę, gdzie znajdziecie go w przystępnych cenach. #reklama

iPhone 14

Źródło

You may also like...