Satelitarna komunikacja również w smartfonach Samsunga

Samsung także planuje wyposażenie swych smartfonów w satelitarną komunikację. Nie wiemy jednak czy funkcja pojawi się już w modelu Galaxy S23, czy też trafi do sprzętu nieco później.

Apple znane jest z tego, że funkcje znane ze smartfonów z Androidem, wprowadza do swych urządzeń dużo później. Tak jest m.in., z opcją Always-on Display, obecną od lat w sprzęcie z systemem Google, która właśnie zadebiutowała w zaprezentowanym niedawno modelu iPhone 14. Czasem jednak firmie udaje się wyprzedzić konkurencję i wprowadzić do swych produktów nową technologię przed rywalami.

Tak też jest z technologią satelitarnej komunikacji, która znalazła się we wspomnianym iPhonie 14. Apple umożliwiło użytkownikom smartfona przesyłanie krótkich alarmowych wiadomości tekstowych za pośrednictwem satelitów. Dzięki tej funkcji wezwanie pomocy stało się możliwe nawet w miejscach pozbawionych zasięgu telefonii komórkowej. Wystarczy jedynie 15 sekund, o ile niebo będzie bezchmurne, by nasze wołanie o pomoc trafiło do ratowników.

Firma z Cupertino niewątpliwie stała się prekursorem nowej technologii, ale nie będzie zbyt długo cieszyła się wyłącznością na takie rozwiązanie. Podobną funkcję zaprezentowano bowiem w najnowszej rodzinie Huawei Mate 50. Według najnowszych doniesień zainteresowanie nią wyraża również Samsung, który planuje wprowadzić ją do przyszłych modeli z serii Galaxy.

Nie znamy na razie żadnych szczegółów planów koreańskiej marki, gdyż źródło ich nie ujawnia. Trudno więc powiedzieć, czy funkcja trafi już do nadchodzącej serii Galaxy S23, której premiera odbędzie się w przyszłym roku. Dla Samsunga wprowadzenie takiej opcji do nowego flagowca byłoby jednak bardzo korzystne, gdyż znacznie podniosłoby zainteresowanie produktem. Nie wiadomo jednak, czy inżynierowie marki zdążą ją zaimplementować.

Miejmy nadzieję, że niebawem dowiemy się na ten temat czegoś więcej.

Galaxy S23

Źródło

You may also like...