TENAA ujawnia szczegóły techniczne Huawei Mate X

Składany Huawei Mate X przechodzi właśnie proces zatwierdzania w chińskiej agencji TENAA. Pozwoliło nam to poznać kolejne jego szczegóły techniczne.

Już jesienią możemy oczekiwać premiery Huawei Mate X, kolejnego po Galaxy Fold składanego smartfona. Urządzenie miało trafić na sklepowe półki znacznie wcześniej. Niestety problemy Samsunga zmusiły chiński koncern do przełożenia premiery i większego dopracowania produktu.

Aktualnie składany smartfon znajduje się w chińskiej agencji TENAA, która dopuszcza do sprzedaży urządzenia mobilne. Dzięki temu poznaliśmy więcej szczegółów technicznych tego bardzo nowoczesnego sprzętu.Dokumenty TENAA potwierdzają, że testowany jest model o numerze TAH-AN00 wyposażony w modem 5G. Smartfon pozwoli więc od samego początku korzystać z najnowszej sieci łączności komórkowej. Znajdziemy w nich też informację, że sprzęt posiada 8-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 2480 x 2200 pikseli.

Poznaliśmy też jego ostateczne wymiary, które w trybie pełnego rozłożenia wynoszą 161,3mm x 146,2mm x 11mm natomiast masa smartfona to 287 gramów. Urządzenie będzie też wyposażone łącznie w cztery kamery. Moduł składa się z sensorów o rozdzielczości 40 MP, 16 MP oraz 8 MP. Towarzyszy im również sensor 3D ToF, stosowany do zastosowań wykorzystujących rzeczywistość rozszerzoną.

Huawei Mate X pojawi się w trzech wariantach różniących się ilością pamięci RAM i flash. Będą to: 6/128 GB, 8/256 GB oraz 12/512 GB. W każdym wariancie pamięć użytkową będzie można rozszerzyć za pomocą wbudowanego slotu na kartę Nano Memory.

Problemem może być natomiast czas pracy urządzenia. Dokumenty TENAA informują bowiem o baterii dysponującej pojemnością 4400 mAh. W przypadku urządzenia z 8-calowym ekranem, mocnym procesorem i tyloma aparatami, akumulator może nie starczyć na długo. Na szczęście współpracuje z 55 W Super Charge, więc jego ponowne naładowanie nie potrwa długo.

Wkrótce powinniśmy poznać dokładną datę premiery nowego sprzętu, a także jego ostateczną cenę.

Mate X

Źródło: Renaa.com.cn

You may also like...