Dzięki nowej aktualizacji odblokujemy Nokię 9 nawet gumą do żucia

Nowa aktualizacja HMD Global sprawiła, że Nokia 9 PureView stała się mniej bezpieczna. Teraz telefon odblokujemy przypadkowym palcem lub gumą do żucia.

Nokia 9 PureView jest kolejnym smartfonem wyposażonym w czytnik odcisków palców zintegrowany z wyświetlaczem. Sensor od początku sprawiał jednak użytkownikom spore problemy, więc producent postanowił wypuścić aktualizację, która miała na celu usprawnić jego działanie.

Coś poszło jednak nie tak i teraz czytnik zamiast sprawniej chronić telefon, stał się bezużyteczny. Użytkownicy smartfona, którzy zainstalowali aktualizację twierdzą, że sprzęt możemy obecnie odblokować przypadkowym palcem. System nie jest bowiem w stanie stwierdzić, że odcisk nie pasuje do wzorca zapisanego w pamięci. Telefon odblokuje więc praktycznie dowolna osoba.

Co gorsza, wcale nie trzeba używać odcisku palca. Posiadacze smartfona twierdzą bowiem, że równie dobrze jak linie papilarne, działa również zwykła guma do żucia. Jeden z użytkowników potwierdza nawet, że odblokował telefon monetą, a także skórzaną rękawicą założoną na dłoń. Innymi słowy, biometryczny system zabezpieczeń można obejść bez żadnych przeszkód.

Producent będzie więc musiał jak najszybciej udostępnić kolejną aktualizację, która naprawi czytnik. Zostawienie telefonu bez ochrony biometrycznej stanowi bowiem poważne zagrożenie bezpieczeństwa. Skoro każdy może odblokować nasz telefon, to nawet zostawienie go na chwilę bez opieki nie jest wskazane. Każdy bowiem może podejrzeć nasze kontakty, zdjęcia itp.

Nokia 9 PureView

Źródło: Twitter.com

You may also like...