Premiera Huawei Mate X również może się opóźnić

Najnowsze doniesienia sugerują, że pierwszy składany smartfon Huawei pojawi się dopiero we wrześniu. Producent Mate X potrzebuje bowiem czasu na więcej testów.

Wiemy już, że z powodu problemów technicznych z wyświetlaczem, Samsung zdecydował o przełożeniu premiery Galaxy Fold. Składany smartfon koreańskiej marki, na kilku rynkach pojawi się nieco później niż pierwotnie zakładano. Firma potrzebuje bowiem więcej czasu na dopracowanie swego produktu i rozwiązanie wszystkich problemów.

Dziś pojawiły się doniesienia, że podobny los może czekać również Mate X firmy Huawei. Składany smartfon chińskiego koncernu miał zadebiutować w czerwcu, lecz według niepotwierdzonych raportów, producent ponoć przełożył jego premierę aż na wrzesień. Powodem tej decyzji są rzekomo problemy z wyświetlaczem produkowanym przez firmę BOE. Źródła twierdzą, że inżynierowie potrzebują bowiem dodatkowego czasu, by przeprowadzić więcej testów.

Huawei nie wydało na razie w tej sprawie żadnego oficjalnego oświadczenia. Nieoficjalnie mówi się jednak, że firma zaprzecza tym doniesieniom twierdząc, że nie ma w planach żadnego poślizgu. Mate X pojawi się w sprzedaży zgodnie z pierwotnym planem, czyli w czerwcu tego roku. Producent twierdzi również, że jego smartfon wykorzystuje bardziej dopracowany mechanizm składania, który nie ma tych samych wad, co produkt Samsunga

Nie wiemy jeszcze czy informacje o poślizgu premiery Mate X są prawdziwe. Można jednak śmiało założyć, że problemy Samsunga wystraszyły inne firmy pracujące nad podobnym sprzętem. Zapewne zechcą bardziej go dopracować, a to może oznaczać, że poczekamy na niego znacznie dłużej.

Mate X

Źródło: Mydrivers.com

You may also like...