Google ukarane za naruszenie przepisów o ochronie prywatności dzieci

Jak donosi The Washington Post, Google zapłaci wielomilionową karę za złamanie ustawy COPPA. Chodzi o gromadzenie przez YouTube danych dzieci poniżej 13 roku życia.

Federalna Komisja Handlu nałoży na koncern Google wielomilionową karę za naruszanie prywatności dzieci. Jak twierdzi The Washington Post, śledztwo FTC potwierdziło, że koncern Google oraz należący do niego portal YouTube, złamały ustawę COPPA. Jest to przepis regulujący kwestię ochrony prywatności dzieci w internetowej sieci. Popularna platforma wideo naruszyła federalne przepisy o ochronie prywatności nieletnich, gromadząc dane o dzieciach poniżej 13 roku życia.

FTC od lat dostawała skargi na portal YouTube, dotyczące naruszania prywatności najmłodszych. Wreszcie zdecydowała się wszcząć w tej sprawie śledztwo, które wykazało wiele uchybień potwierdzając zasadność skarg.

Źródło The Washington Post nie ujawniło jednak szczegółów ugody, jaką Google będzie musiało zawrzeć z FTC, a także wysokość kary. Nie można jednak wykluczyć, że nie będzie niska. Parę dni temu, FTC również w sprawie naruszania prywatności użytkowników, nałożyła na Facebooka karę w wysokości 5 mld dolarów.

W przypadku koncernu z Mountain View może nie będzie aż tak wysoka, ale także powinna być dotkliwa.

YouTube

Źródło: Washingtonpost.com

You may also like...