NotifyBuddy zastąpi w naszym smartfonie diodę powiadomień

Jeśli nasz smartfon nie posiada diody powiadomień, to aplikacja NotifyBuddy pomoże nam ją zastąpić. Wykorzystuje do tego zadania ekran AMOLED.

Parę dni temu pisałem, że Galaxy Note 10 może stracić diodę powiadomień. Internetowe doniesienia sugerują, że producent nie ma miejsca na jej instalację, więc może zrezygnować z wyposażenia nowego smartfona w ten element.

Nie byłby to jednak pierwszy i na pewno nie ostatni smartfon bez diody powiadomień. Jak wiemy nie posiadają jej również smartfony chińskiej firmy OnePlus. Nie znajdziemy jej w modelach 6T, 7 oraz 7 Pro, ale producent na szczęście nie zostawił użytkowników całkowicie bez diody. Gdy użytkownik otrzymuje powiadomienie, rozświetla się jedna z krawędzi ekranu.

Jeśli jednak nasz smartfon nie posiada diody powiadomień, lub chcemy zastąpić ją ciekawszym rozwiązaniem, możemy skorzystać z aplikacji NotifyBuddy. Pierwotnie powstała dla modelu OnePlus 6T, ale można ją wykorzystać z praktycznie każdym smartfonem na Androidzie, posiadającym ekran OLED.

Narzędzie w momencie otrzymania powiadomienia, wyświetla na ekranie świecącą kropkę, której kolor możemy dowolnie ustawić. Program ma bardzo rozbudowane ustawienia pozwalające wybrać z których aplikacji mamy otrzymywać powiadomienia, a także ręcznie wybrać kolor diody. Oczywiście twórca aplikacji zadbał o specjalną ochronę przed wypalaniem ekranu, którą taka kropka mogłaby powodować.

Musimy jednak pamiętać, że aplikacja cały czas pracuje w tle, a więc nasz telefon praktycznie nigdy nie usypia. Trzeba mieć na uwadze, że korzystanie z NotifyBuddy zwiększy zużycie energii, powodując szybsze wyczerpanie baterii. Jeśli to Wam jednak nie przeszkadza, to aplikację możecie pobrać z Google Play Store. Jest ona całkowicie darmowa.

NotifyBuddy

Źródło: Play.google.com

You may also like...