Samsung Galaxy S9 będzie walczył z przestępczością

Policjanci z amerykańskiego miasteczka Burlington znaleźli nowe zastosowanie dla Samsunga Galaxy S9. Będą go używać jako alternatywę dla kamer na mundurze.

Służby mundurowe z wielu krajów, zaczynają nosić przypięte do mundurów specjalne kamery, które rejestrują ich pracę. To niezwykle przydatny gadżet w pracy policji, gdyż umożliwia błyskawicznie rozstrzygnięcie spornych spraw. W przypadku oskarżeń o nadużycie siły lub inne zachowania niegodne munduru, nagranie pozwoli szybko ustalić kto ma rację.

Dedykowane policji kamery są jednak dość drogie, a przy tym ich funkcjonalność jest mocno ograniczona. Komenda policji z amerykańskiego miasta Burlington w stanie Kolorado, postanowiła więc znaleźć dla nich alternatywę. Tamtejszy komendant zdecydował, że funkcjonariusze w charakterze kamer będą mieli przyczepione do mundurów smartfony Samsung Galaxy S9.

Wykorzystanie smartfonów do nagrywania pracy policji może wydać się dziwne. W tym jednak wypadku ma sporo sensu, gdyż nie jest to ich jedyne zadanie. Smartfony dodatkowo będą pełniły funkcję walkie-talkie, a oprócz tego komendant może łatwo zlokalizować swój personel.

Dodatkowo smartfony będą podpięte do sieci FirstNet, platformy komunikacji bezpieczeństwa publicznego. Jest to narzędzie dla służb mundurowych oraz ratowników, zapewniająca im szybki dostęp do informacji. Galaxy S9 jest pierwszym smartfonem certyfikowanym do współpracy z siecią FirstNet. Pewnym problemem może być bateria, która w przypadku ciągłego nagrywania będzie wymagała częstego ładowania.

Galaxy S9

Źródło: Samsung.com

You may also like...