Samsung Galaxy Fold przeszedł wszystkie testy i jest gotowy do premiery

Źródła potwierdzają, że, że składany Galaxy Fold śpiewająco przeszedł wszystkie testy. Smartfon jest więc prawie gotowy do rynkowego debiutu.

Wygląda na to, że już niebawem będziemy mogli zobaczyć jak funkcjonuje pierwszy składany smartfon. Samsung jest bowiem praktycznie gotowy do wprowadzenia na rynek modelu Galaxy Fold, który początkowo sprawił producentowi masę problemów.

Wadliwa konstrukcja urządzenia powodowała bowiem, że poprzez zawias do obudowy mogła wnikać wilgoć, kurz oraz brud. Dodatkowym problemem była folia chroniąca wyświetlacz. Stworzono ją w taki sposób, że wyglądała jak typowa folia nakładana na ekran w fabryce, którą usuwamy przed rozpoczęciem użytkowania sprzętu.

Samsung musiał więc przełożyć premierę produktu celem wprowadzenia w nim niezbędnych poprawek. Parę tygodni temu producent zapewnił, że zakończył już wszystkie prace, natomiast teraz potwierdził również zakończenie wszystkich testów. Koncern nauczony doświadczeniem musiał jednak sprawdzić czy wszystko ze sprzętem jest w porządku.

Według anonimowych źródeł, że Galaxy Fold śpiewająco przeszedł wszystkie testy. Sprawdzono przeprojektowany zawias oraz nieco zmieniony projekt wyświetlacza. Zanim będzie mógł trafić na sklepowe półki, trzeba jeszcze dopracować kilka detali, ale można powiedzieć, że sprzęt jest już gotowy.

Kluczowym pytaniem pozostaje jednak data premiery. Nie jest to bynajmniej takie proste, gdyż 7 lipca Samsung zaprezentuje Galaxy Note 10. Wprowadzenie do sprzedaży dwóch flagowych smartfonów w tym samym miesiącu może negatywnie wpłynąć na ich sprzedaż. Tymczasem powoli do premiery przygotowuje się konkurencyjny Huawei Mate X, który zadebiutować ma we wrześniu.

Koreański koncern ma więc niemały problem, który będzie musiał jakoś rozwiązać.

Galaxy Fold

Źródło: Androidcommunity.com

You may also like...