Samsung Galaxy Note 10 może stracić diodę powiadomień

Najnowszy Galaxy Note 10 prawdopodobnie nie będzie posiadał diody powiadomień. Bezramkowy ekran uniemożliwi producentom jej instalacje.

Od lat niezmiennym wyposażeniem naszych smartfonów jest dioda powiadomień. To bardzo przydatny gadżet, który informuje nas o nieodebranym połączeniu, otrzymanej wiadomości tekstowej, czy też innych powiadomieniach. Jest całkiem użyteczny, gdyż nie musimy co chwilę włączać wyświetlacza, aby sprawdzić czy nie otrzymaliśmy jakiegoś powiadomienia.

Oczywiście dioda powiadomień nie zawsze wygląda tak samo. Kilka lat temu Samsung wprowadził technologię Smart Glow, która zadebiutowała w modelu Galaxy J2 2016. Jest to specjalny pierścień otaczający obiektyw tylnej kamery, emitujący kolorowe światło. Był to jednak tylko eksperyment, którego producent nie powtórzył, pozostając przy standardowym rozwiązaniu.

Najnowsze dokumenty Samsunga złożone w europejskim Urzędzie Własności Intelektualnej sugerują jednak, że dioda powiadomień może zniknąć z modelu Galaxy Note 10. Ekran nowego smartfona ma bowiem bardzo wąską ramkę, więc nie da się umieścić diody w zwyczajowym miejscu, czyli obok kamery. Ta znajduje się bowiem w otworze wyciętym w ekranie, gdzie nie ma już na nią miejsca. Inżynierowie nie mogą też wcisnąć diody do samej ramki, gdyż jest na to zbyt cienka.

Brak diody nie powinien być jednak problemem dla przyszłych nabywców tego smartfona. Jeśli faktycznie producent z niej zrezygnuje, to zapewne zastąpi ją lampą przedniego aparatu. Na razie są to jednak tylko spekulacje, więc dopóki nie poznamy oficjalnej specyfikacji smartfona, należy podchodzić do nich ostrożnie.

Galaxy Note 10

Źródło: Tmdn.org

You may also like...