Samochody Ubera staną się jeżdżącymi sklepami. Podczas kursu kupimy słuchawki lub film

Uber planuje rozszerzyć swą działalność o handel obwoźny. Kierowcy pracujący dla firmy oprócz przejazdów, będą także oferować różnego rodzaju towary.

Uber od początku wiązał swą działalność z transportem. W zależności od danego rynku, firma wozi ludzi, dowozi posiłki na wynos, transportuje przesyłki, a nawet meble. Szefostwo wkrótce planuje jednak poszerzyć asortyment oferowanych usług i zmieni swe samochody w jeżdżące sklepy.

Najnowszy plan zakłada oferowanie klientom Ubera różnego rodzaju produktów. W czasie kursu będą mogli kupić m.in.. słuchawki Apple AirPods, walizki firmy Away, urządzenia Oculusa, głośniki Amzon Echo, kosmetyki Glossier itp.

Każdy klient który zdecyduje się na skorzystanie z oferty, dostanie zwrot 10 procent ceny produktu w Uber Cash, które będzie mógł wykorzystać na kolejne kursy lub zakupy. Zakupy mają odbywać się za pośrednictwem aplikacji firmy Cargo, z którą Uber aktywnie współpracuje.

Oczywiście interes będzie opłacalny również dla samych kierowców. Za każdy dokonany zakup otrzymają 1 dolara, a także 25 procent kosztów sprzedanego przedmiotu. Kierowcy mogą więc całkiem nieźle sobie dorobić, jeśli nakłonią swego pasażera do skorzystania z oferty. Wielu zapewne zmieni się w akwizytorów, próbujących wciskać towar.

Naturalnie nowy pomysł nie oznacza, że samochody jeżdżące w barwach firmy Uber, będą musiały cały ten towar wozić ze sobą. Przedmioty nabyte za pośrednictwem aplikacji, będą za darmo dostarczone do domu klienta w ciągu 2-5 dni roboczych.

Aplikacja Cargo zaoferuje nie tylko różne produkty, ale też cyfrowe wersje filmów. Dzięki umowie z Universal Studios, pojawi się katalog filmów w cenie od 5 do 10 dolarów za sztukę lub w zestawie po 15-20 dolarów. Według Ubera propozycja może wzbudzić spore zainteresowanie, gdyż wiele osób podróżuje na dłuższych dystansach. W ten sposób będą więc mogli umilić sobie podróż.

Uber

Źródło: CNBC.com

You may also like...