Foxconn producentem smartfona z technologią blockchain

Chiński koncern został producentem bezpiecznego smartfona firmy Sirin Labs. Zapowiedziany jesienią zeszłego roku model Finney, będzie wykorzystywał technologię blockchain.

We wrześniu ubiegłego roku firma Sirin Labs, zaprezentowała swój najnowszy smartfon z technologią blockchain, który nazywa się Finney. Nie jest to zwykły telefon, lecz sprzęt wyposażony w rozwiązania umożliwiające bezpieczne wykorzystywanie kryptowalut w różnego rodzaju transakcjach. Można go również używać jako cyfrowy portfel do Bitcoinów oraz innych rodzajów cyfrowego pieniądza. A zastosowane w nim nowoczesne rozwiązania technologiczne, zapewnią pełne bezpieczeństwo przechowywania środków finansowych.

Urządzenie będzie mogło automatycznie konwertować tokeny, w celu używania ich w decentralizowanych aplikacjach, bez potrzeby wymiany. Takie rozwiązane znacznie ułatwi używanie kryptowalut jako środka płatniczego, którym pierwotnie miały być. Innymi słowy, nie trzeba będzie się martwić wysokimi opłatami za transakcje, a także dodatkowymi prowizjami za zmianę jednego rodzaju waluty w inny.

Smartfon kosztować ma 999 dolarów i właśnie dowiedzieliśmy się, że jego produkcją zajmie się Foxconn. To chiński koncern znany ze swej wieloletniej współpracy z firmą Apple, dla której produkuje smartfony oraz tablety.

Urządzenia nie ma jeszcze w sklepach, ale już cieszy się dużym zainteresowaniem konsumentów. W przedsprzedaży złożono zamówienia na 25 tys. egzemplarzy Finney. Sirin Labs liczy jednak na to, że do końca roku uda się jej wprowadzić na rynek ponad 100 tys. sztuk tego modelu.

blockchain

Źródło: Reuters.com

You may also like...