OnePlus 6 dostanie funkcję sterowania gestami i nowe słuchawki

Wcięcie w wyświetlaczu może nie być jedyną nowością, którą szykują użytkownikom producenci smartfona OnePlus 6. Firma zasugerowała także obecność funkcji sterowania urządzeniem za pomocą gestów.

Chińska firma OnePlus powoli zaczyna wyrabiać sobie mocną pozycję na rynku urządzeń mobilnych, którą udało się osiągnąć przy pomocy smartfonów o niezłych parametrach oraz przystępnej cenie. Najnowszy model OnePlus 6, również zaskoczy nas kilkoma niespodziankami.

Wiemy już na pewno, że nadchodzący sprzęt posiadać będzie wcięcie w wyświetlaczu, podobne do tego z modelu iPhone X. Na szczęście da się go schować, więc osoby negatywnie nastawione do tego elementu nie będą się musiały z nim męczyć.

Wcięcie nie będzie jedyną niespodzianką, którą szykują inżynierowie chińskiej firmy. Na jej Twitterze pojawił się bowiem wpis informujący o sterowaniu gestami. Komunikat sugeruje przyspieszenie obsługi telefonu za pomocą wykonywanych gestów, ale nie zdradza żadnych dodatkowych szczegółów. Nie wiadomo więc jakie dokładnie gesty będą wspierane oraz co użytkownik będzie mógł przy ich pomocy osiągnąć. Możliwe jednak, że funkcjonalność będzie zbliżona do tego co w tej materii oferuje konkurencja.

To jeszcze nie koniec niespodzianek dla klientów. Firma chce bowiem zaoferować nowy smartfon w komplecie z bezprzewodowymi słuchawkami Bullets. To nowa wersja słuchawek, które już wcześniej były oferowane z poprzednimi smartfonami, lecz ten wariant zostanie pozbawiony kabla. Nie wiadomo jednak czy będą to w pełni bezprzewodowe słuchawki jak AirPods, czy też zostaną połączone przewodem spoczywającym na naszej szyi.

Na szczęście powyższa informacja nie oznacza, że OnePlus 6 zostanie pozbawiony gniazda słuchawkowego. Producent już potwierdził jego obecność, więc słuchawki będą po prostu miłym dodatkiem zapewniającym większą swobodę ruchu.

OnePlus 6

Źródło: Twitter.com

You may also like...