OnePlus 6 pozwoli schować wcięcie ekranu

Potwierdzenie, że OnePlus 6 zostanie wyposażony we wcięcie w wyświetlaczu nie każdemu się spodobało. W odpowiedzi na krytykę fanów marki, szef firmy poinformował więc, że będzie można je ukryć.

Wcięcie w górnej części wyświetlacza staje się coraz modniejszym elementem wyposażenia smartfonów. Wprawdzie modę na nią zapoczątkował iPhone X (sprawdź ceny tego modelu), ale pojawiło się ono także w wielu innych modelach, jak chociażby Essential Phone. Teraz wcięcie potwierdzono również w modelu OnePlus 6.

Nie każdemu jednak podoba się taki element wyposażenia, więc fani marki po ujawnieniu tej informacji mocno skrytykowali ten pomysł. Na falę krytyki postanowił więc zareagować szef firmy Pete Lau. Dyrektor obiecał więc, że element ten będzie można ukryć. Użytkownik dostanie możliwość samodzielnego decydowania, czy chce wykorzystać dodatkową powierzchnię wyświetlacza dostępną wokół wcięcia. Czy też może zechce je ukryć, pozostawiając w górnej części ekranu czarny pasek.

Wspomniana funkcja nie będzie jednak dostępna w momencie premiery nowego telefonu i pojawi się dopiero w późniejszym terminie. Data premiery nowego telefonu nie została jeszcze ustalona, ale raczej nie jest zbyt odległa. Chiński producent wprowadza swój sprzęt do sprzedaży zwykle w okolicach czerwca, więc możliwe, że nowy model także pojawi się w tym terminie.

Przypomnę, że OnePlus 6 w topowej wersji zostanie wyposażony w Snapdragona 845, 8 GB RAM oraz 256 GB pamięci użytkowej. Mówi się, że jego cena może wynieść 525 dolarów za podstawowy wariant z 64 GB pamięci flash.

OnePlus 6

Źródło: Theverge.com

You may also like...