Archos Saphir 50X: smartfon do zadań specjalnych

Francuska marka Archos wprowadza do sprzedaży nowy model pancernego smartfona. Produkt o nazwie Archos Saphir 50X, wyposażony jest w wytrzymałą obudowę i specyfikację klasyfikującą go jako średnią półkę.

Pancerne smartfony w ostatnich latach znacznie zyskały na popularności. Kupują je bowiem chętnie klienci pracujący w trudnych warunkach, w których normalny sprzęt szybko uległby uszkodzeniu lub zniszczeniu.

Jednym z najnowszych modeli z tej kategorii jest Archos Saphir 50X. Nowy smartfon francuskiej firmy prezentuje się bardzo solidnie, choć jego specyfikacja techniczna nie jest najmocniejsza. Telefon o wymiarach 146.6 x 76 x 13 mm, posiada wzmocnioną obudowę z certyfikatem IP68 oznaczającym odporność na wodę, pył oraz wstrząsy. Upadek na ziemię, czy wpadnięcie do zbiornika z wodą, nie są dla niego groźne. Tak samo jak upadek w piach, z którego wystarczy go następnie opłukać.

Produkt dysponuje 5-calowym ekranem HD, chronionym szkłem Gorilla Glass. Pod maską zainstalowano natomiast ośmiordzeniowy procesor Mediatek MT6737, z 2 GB RAM oraz 16 GB pamięci flash, którą możemy rozszerzyć kartą pamięci. Zdjęcia wykonamy 13 MP aparatem głównym, zaś do selfie służy 2 MP aparat przedni, którego rozdzielczość dzięki interpolacji może wynieść 5 MP.

Oprócz obsługi dwóch kart SIM, Archos Saphir 50X posiada także Bluetooth 4.0, GPS, WiFi oraz radio FM, a także port microUSB 2.0. Zasila go bateria o pojemności 4000 mAh, a systemem operacyjnym jest Android 7.0 Nougat.

Archos Saphir 50X dostępny jest obecnie w przedsprzedaży w cenie 179,99 euro. Za kilka dni nowy sprzęt powinien trafić na sklepowe półki.

Archos Saphir 50X

Archos Saphir 50X

Źródło: Archos.com

You may also like...