iRobot RP-Vita zatwierdzony przed FDA

Jakiś czas temu media obiegła wieść o nowym robocie projektowanym jako pomoc w szpitalach. Teraz urządzenie zostało zatwierdzone przez Federalną Administrację Leków, a więc zacznie być normalnie używane.

Maszyna to avatar lekarza, dzięki której medycy mogliby leczyć pacjentów nawet z drugiego końca świata. Urządzenie jest samobieżne i wyposażone w ekran oraz kamerę, a także tablet do wprowadzania danych o pacjencie.

iRobot RP-Vita powstał po to, by lekarze mogli udzielać pacjentom zdalnych konsultacji, bez konieczności przybywania na miejsce, jeśli przypadek nie jest poważny. Robot posiada m.in., iPada jako interfejs umożliwiający lekarzowi komunikację z pracownikami szpitala oraz pacjentem i może być używany do monitorowania pacjenta przed lub po zabiegu czy operacji. Robot posiada też WiFi, wbudowany stetoskop oraz kilka innych elementów.

Maszyna została właśnie zatwierdzona przez FDA co oznacza, że wkrótce może się pojawić w szpitalach. Zapewne nie we wszystkich, bo jednak koszt obsługi jest dość znaczny. Miesięcznie wynieść ma 4-6 tysięcy dolarów.

Źródło: Scienceworldreport.com

You may also like...