Razer rozpocznie seryjną produkcję koncepcyjnej maseczki

Razer potwierdził, że zaprezentowana niedawno koncepcyjna maseczka o nazwie Project Hazel, trafi do seryjnej produkcji. Jej oficjalna cena nie jest jeszcze znana.

Podczas targów elektroniki użytkowej CES 2021, Razer zaprezentował zaawansowaną technologicznie maseczkę na twarz o nazwie Project Hazel. Wówczas był to jednie prototyp pokazujący możliwości technologii, lecz w związku z rosnącą liczbą zakażeń producent zdecydował o rozpoczęciu seryjnej produkcji gadżetu.

Project Hazel

Project Hazel nie przypomina w niczym zwykłej maseczki na twarz, noszonej przez osoby spotykane na ulicach. To zaawansowany gadżet wyposażony nie tylko w podświetlenie RGB, dające bardzo ciekawy efekt. Producent zadbał także o możliwość bezproblemowej rozmowy z maseczką na twarzy. Wyposażył ją więc w głośniki oraz mikrofon, które wzmacniają nasz głos, dzięki czemu będziemy dobrze słyszalni.

Oczywiście nie zaniedbano też głównej funkcji produktu, czyli ochrony przed wirusami. Maska posiada więc filtry efektywnością zbliżone do medycznych masek N95, które skutecznie zatrzymują wirusy i bakterie. Zadbano też o kwestię czyszczenia maseczki, dlatego na jej wyposażeniu jest futerał z lampą UV, która sterylizuje ją gdy nie jest noszona.

Project Hazel

Dodatkowym atutem jest system wentylacji zaprojektowany w taki sposób, aby pozbywać się pary. Ucieszą się osoby noszące okulary, gdyż nie będą już zaparowywać w chłodniejszym klimacie.

Wielką niewiadomą pozostaje na razie cena tego gadżetu. Zważywszy jednak na jego wyposażenie nie powinniśmy liczyć na to, że będzie niska.

Źródło

You may also like...