HBO Max ułatwia oglądanie filmów niedowidzącym

Platforma HBO Max poinformowała o dodaniu nowych funkcji przeznaczonych dla niedowidzących. Dzięki nim będą mogli cieszyć oglądanymi filmami jak reszta subskrybentów.

Platformy streamingowe coraz częściej zaczynają uwzględniać potrzeby osób niepełnosprawnych, mających problem ze wzrokiem lub słuchem. Oferowane treści wzbogacają więc o deskrypcję tekstową lub głosową, dzięki której mogą cieszyć się prezentowanymi filmami na równi z resztą widzów.

Platforma HBO Max pochwaliła się właśnie dodaniem nowej funkcji, która ułatwi oglądanie filmów i seriali osobom niewidomym oraz niedowidzącym. Serwis oferuje deskrypcję audio opisującą wszystko co dzieje się na ekranie poza dialogami aktorów oraz efektami dźwiękowymi.

W październiku ubiegłego roku WarnerMedia zgodziło się na dodanie funkcji zwiększających dostępność treści dla osób niedowidzących. Pierwszym krokiem w realizacji tego planu było dodanie 1500 godzin deskrypcji audio dla wybranych treści. Dodano je do niektórych produkcji zewnętrznych wytwórni, oryginalnych treści HBO i HBO Max, a także filmów Warner Bros.

To dopiero początek ułatwiania życia niepełnosprawnym. WarnerMedia zapewnia, że do przyszłego roku podwoi się liczba treści z deskrypcją audio. Natomiast do marca 2023 roku będzie to około 6000 godzin.

Wśród treści wzbogaconych o deskrypcję audio, wymienić można m.in.. Ulicę Sezamkową, seriale His Dark Materials i Euphoria, a także film Dunkierka z 2017 roku.

HBO Max

Źródło

You may also like...