Mobilny internet przyspiesza u amerykańskich operatorów

Mobilny internet przyspiesza. AT&T oraz T-Mobile oferują go klientom w standardzie LTE-U, a oprócz tego rozpoczynają się testy szybszego LTE-LAA.

T-Mobile pochwaliło się uruchomieniem na rynku amerykańskim mobilnego internetu w standardzie LTE-U. Zapewnia on większą prędkość pobierania danych w porównaniu do standardowego LTE, lecz jest na razie ograniczony terytorialnie. Można z niego korzystać tylko w takich miastach, jak Brooklyn, Dearborn, Las Vegas, Richardson oraz Simi Valley.

To jeszcze nie wszystko, gdyż zarówno T-Mobile, jak i AT&T, rozpoczynają polowe testy jeszcze nowszego standardu mobilnego internetu LTE-LAA (LTE License Assisted Access). To technologia zapewniająca bardzo szybkie połączenie z siecią, wykorzystując częstotliwość 5 GHz.

W praktyce może zapewnić użytkownikowi połączenie o prędkości większej niż oferuje domowe łącze. AT&T w czasie testów przeprowadzonych w San Francisco osiągnęło 650 Mbps. Natomiast T-Mobilne w Los Angeles uzyskało prędkość aż 741 Mbps.

Niestety wprowadzenie internetu LTE-LAA do powszechnego użytku, będzie musiało nieco potrwać. Nie jest to jeszcze pełne 5G, ale powinno dać użytkownikom przedsmak tego co ich wkrótce czeka.

Mobilny internet

Źródło: Engadget.com

You may also like...