Publiczna beta iOS 11 dostępna dla użytkowników

Apple udostępniło właśnie publiczna betę systemu iOS 11. Każdy kto chciałby ją przetestować, może pobrać pliki z serwerów firmy.

Kilka tygodni temu, podczas konferencji WWDC, Apple zaprezentowało najnowszą wersję swego systemu operacyjnego iOS 11. W tym samym dniu koncern udostępnił deweloperom poglądową jej wersję, aby mogli sami sprawdzić jakie zmiany zostały w niej wprowadzone.

Teraz amerykański koncern udostępnił publiczną betę nowego systemu, przeznaczoną dla wszystkich, którzy chcieliby osobiście sprawdzić nowe funkcje. A jest ich całkiem sporo, gdyż programiści wprowadzili sporo opcji, które spodobają się m.in., właścicielom iPadów.

Na tym sprzęcie system upodabnia się bowiem do wersji destktopowej, umożliwiając przełączanie się pomiędzy aplikacjami, dając pełniejszą kontrolę oraz oferując nową aplikację Filer. Jest to narzędzie umożliwiające przeglądanie plików znajdujących się na urządzeniu oraz w chmurze.

W systemie pojawiła się także nowa wersja wielozadaniowości, umożliwiając uruchamianie aplikacji, gdy inne są już aktywne. Wówczas obie będą działać w trybie podzielonego ekranu. Jest też funkcja Drag and Drop działająca z szeroką gamą aplikacji oraz plików.

Aby pobrać publiczną betę iOS 11, należy udać się na stronę Apple Beta Software Program (https://beta.apple.com/sp/betaprogram/), zarejestrować się do programu, a następnie poczekać na powiadomienie. Potem należy na nie kliknąć i otworzyć w ustawieniach zakładkę aktualizacji systemowych. Następnie klikamy na przycisk aktualizacji i mamy nowy system.

Warto jednak pamiętać, że jest to wciąż wersja beta, a więc może nie zawsze działać tak jak powinno.

iOS 11

Źródło: Apple.com

You may also like...