Składany smartfon Huawei Mate X zaprezentowany na zdjęciu

W sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie składanego smartfona Huawei. Model o nazwie Huawei Mate X ma zupełnie inną konstrukcję niż Galaxy Fold, a jego oficjalna prezentacja odbędzie się podczas targów MWC 2019.

Nietrudno zauważyć, że Huawei coraz bardziej rywalizuje z Samsungiem na polu urządzeń mobilnych i ma szansę zdetronizować koreańskiego giganta. Rywalizacja dotyczy również składanych smartfonów, które niebawem zaleją rynek.

Samsung kilka dni temu zaprezentował swój najnowszy produkt Galaxy Fold, który ma ciekawe wyposażenie, ale za to mocno zniechęcającą cenę zbliżoną do 2000 dolarów. Chiński koncern również stworzył taki sprzęt, który nazywa się Huawei Mate X. Jego prezentacja odbędzie się w Barcelonie podczas targów MWC 2019.

Już teraz możemy jednak zobaczyć jak wygląda. W sieci pojawiło się bowiem zdjęcie baneru reklamowego, na którym umieszczono nowy produkt. Widzimy na nim, że chiński sprzęt konstrukcyjnie bardzo różni się od tego co stworzył Samsung. Galaxy Fold ma bowiem dwa niezależne wyświetlacze, natomiast sprzęt Huawei posiada tylko jeden duży. Po jego rozłożeniu uzyskujemy urządzenie o kształcie niemal idealnego kwadratu. Kiedy natomiast telefon jest złożony, wyświetlacz zawija się na obie strony jego obudowy. W tym trybie smartfon wydaje się jednak być nieco węższy od typowych urządzeń mobilnych.

Zdjęcie sugeruje, że smartfon otrzyma bowiem modem 5G. Producent twierdzi także, że będzie to najszybszy na świecie składany smartfon 5G. Jego prezentacja odbędzie się już jutro i wówczas poznamy wszystkie szczegóły jego specyfikacji technicznej.

Huawei Mate X

Źródło: Slashleaks.com

You may also like...