Amazon może ocalić popularny serial The Expanse

Skasowany kilka dni temu amerykański serial The Expanse, może jednak zostać ocalony. Jego przejęciem zainteresowany jest ponoć koncern Amazon. Na razie nie podjęto jeszcze żadnych decyzji, ale prowadzone są w tej sprawie rozmowy.

Bazujący na znanej powieści serial The Expanse, to jedna z najlepszych produkcji sci-fi ostatnich lat, która ma wiele fanów na całym świecie. Z tym większym zdziwieniem przyjęliśmy wiadomość, że emitująca go stacja SyFy postanowiła skasować produkcję. Powodem tej decyzji był ponoć brak praw do dystrybucji cyfrowej. Stacja zbyt mało zarabiała na reklamach w trakcie emisji telewizyjnej, gdyż sporo widzów oglądało go z nagrywarek. Prawo do dystrybucji na platformach cyfrowych, mogłoby to zrekompensować.

Informacja ta spotkała się z wielkim oburzeniem fanów, którzy zaczęli pisać petycje domagające się zachowania serialu. Być może ich zaangażowanie przyniesie wkrótce pożądany skutek, gdyż przejęciem produkcji zainteresowany jest Amazon. Amerykański koncern prowadzi już ponoć rozmowy z producentem serialu, firmą Alcon Television Group. Rozmowy są na razie w toku, więc nie wiadomo jeszcze jaka decyzja zostanie w tej sprawie podjęta.

Nawet jeśli Amazon nie zdecyduje się przejąć serialu, to nadal nie wszystko będzie jeszcze stracone. Fani starają się bowiem zainteresować nim Netflixa, który ostatnio znacznie zwiększył swe portfolio produkcji sci-fi. Być może więc zechce do niego włączyć kolejny produkt.

The Expanse

Źródło: Deadline.com

You may also like...