Google Maps podnosi atrakcyjność map nowymi ikonami pojazdów

Popularna aplikacja Google Maps, przygotowała dla użytkowników platformy iOS kilka zmian. Udostępniona właśnie aktualizacja zmieniła nieco wygląd interfejsu, równocześnie dodając nowe ikony w postaci pojazdów.

Google chce by z jej aplikacji Google Maps korzystało znacznie więcej użytkowników platformy iOS. Zapowiedziało więc nową aktualizację, która może podnieść atrakcyjność tego popularnego narzędzia.

Wprowadza ona kilka zmian do interfejsu aplikacji, wśród których otrzymujemy m.in., nową grafikę, aktywne objazdy i parę innych funkcji. Najważniejszą z nich jest jednak możliwość personalizacji ikony wskazującej pozycję użytkownika. Zamiast typowej niebieskiej strzałki, możemy sobie teraz wybrać ikonkę przedstawiającą jeden z kilku trójwymiarowych modeli pojazdów. Do wyboru jest czerwony sedan, zielony pickup, a także żółty SUV. Każdy z tych modeli jest renderowany w 3D, dzięki czemu po mapie porusza się mały samochodzik. Ikonę można w dowolnej chwili zmienić, poprzez puknięcie w nią palcem. Wówczas rozwija się menu, z którego można wybrać model lub też wrócić do strzałki.

Google zapewnia, że to dopiero początek i w przyszłości pojawią się nowe modele pojazdów. Amerykański koncern nie wyklucza też, że użytkownik będzie mógł również wybrać model, który aktualnie posiada. Niestety opcja ta dostępna jest tylko w mapach na iOS i użytkownicy Androida na razie muszą obejść się smakiem. Google na razie nie ma planów udostępnienia takich modeli własnej platformie.

Google Maps

Google Maps

Źródło: Slashgear.com

You may also like...